Herec Will Smith rezignoval na členství v americké filmové akademii

foto Americký herec Will Smith.

Washington - Herec Will Smith v pátek rezignoval na své členství v americké filmové akademii. Stalo se tak poté, co v neděli při předávání filmových cen Oscar udeřil do tváře moderátora a komika Chrise Rocka. Smith uvedl, že zradil důvěru akademie a označil své chování za "neomluvitelné", uvedla agentura AP. Pořadatel filmových cen rezignaci přijal.

"Zradil jsme důvěru akademie," uvedl Smith. Dodal, že přijme veškeré důsledky svého chování, které označil za "šokující" a "neomluvitelné". "Pracuji na tom, aby násilí už nikdy nepřevážilo nad rozumem," dodal Smith.

Předseda akademie David Rubin uvedl, že rezignace byla přijata. "Nadále bude pokračovat disciplinární řízení proti Smithovi za porušení pravidel chování akademie," dodal Rubin. Podle agentury AP však není jasné, jakou další sankci by akademie mohla proti Smithovi přijmout nad rámec vyloučení ze svých řad.

Komik Rock během předávání filmových cen bavil hosty v sále četnými vtipy. Na adresu manželky herce Jady Pinkettové-Smithové zažertoval, že se těší na roli v pokračování filmu G. I. Jane. Odkazoval tak na její velmi krátký sestřih vlasů, jaký měla rovněž herečka Demi Mooreová jako hlavní představitelka ve zmiňovaném filmu z roku 1997. Žert se ovšem ukázal jako nemístný, protože Smithova manželka trpí alopecií, což je nemoc způsobující vypadávání vlasů.

Smith dal Rockovi nejprve facku, pak na něj již ze svého místa dvakrát zařval "neber si do své hnusné huby jméno mojí ženy!". V úterý se Smith moderátorovi omluvil.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je středa 22. března 2023

Očekáváme v 9:00 13°C

Celá předpověď