Herec Jiří Suchý byl v nemocnici, na představení se mu udělalo nevolno

foto Herec Jiří Suchý (na archivním snímku z 20. září 2021).

Praha - Herce Jiřího Suchého, který 1. října oslavil devadesátiny, v neděli odpoledne odvezla záchranná služba z představení Divadla Semafor do střešovické nemocnice. Uvedl to server iDNES.cz, podle kterého zdravotníci Suchého propustili po ošetření z nemocnice domů. Mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová ČTK sdělila, že záchranná služba dnes kolem třetí odpoledne zasahovala v Dejvické ulici u devadesátiletého muže, kterého s nevolností po vyšetření transportovala do Ústřední vojenské nemocnice. Pacient byl při vědomí.

Podle serveru se Suchému udělalo nevolno během představení na speciální akci spojené s premiérou nového filmu. Suchý měl za podpory Jitky Molavcové a Jiřího Svobody zazpívat několik písní. "Bylo to vyčerpání a únava z posledních týdnů, které se točily kolem premiér a jeho narozenin,“ cituje server asistentku Suchého Irenu Zlámalovou.

Principál divadla Semafor, který s Jiřím Šlitrem v 60. letech tvořil jednu z nejoriginálnějších i nejpopulárnějších dvojic historie českého divadla, byl několik dní v nemocnici i loni na začátku března. Důvodem byl tehdy kolaps z vyčerpání. Suchý tehdy zrušil několik představení.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je pondělí 23. května 2022

Očekáváme v 15:00 23°C

Celá předpověď