Herec Danny Masterson je vinný ze znásilnění

foto Americký herec Danny Masterson s manželkou Bijou Phillipsovou, 16. května 2023, Los Angeles.

Los Angeles - Americký herec Danny Masterson z filmu Yes Man (2008) nebo seriálu Zlatá sedmdesátá (1998) je vinný ze znásilnění ve dvou případech, ve středu o tom rozhodla soudní porota sedmi žen a pěti mužů v Los Angeles. Ze znásilnění Mastersona obvinily tři členky scientologické církve, podle poroty herec zneužíval svého vlivného postavení v církvi a dvě z těchto žen znásilnil. Mastersonovi hrozí 30 let za mřížemi, uvedl web stanice BBC.

"Prožívám složité emoce - úlevu, vyčerpání, sílu i smutek - když vím, že ten, kdo mě zneužil, ponese za své kriminální jednání odpovědnost," citovala agentura AP jednu z žen, které Masterson podle obžaloby znásilnil v roce 2003.

Sedmačtyřicetiletý Masterson od soudu odcházel v želízkách, zatímco jeho žena Bijou Phillipsová plakala a jeho rodina a přátelé seděli s kamenným výrazem ve tváři, popsala stanice CBS atmosféru v soudní síni.

"I když jsme zklamaní, že porota nerozhodla o vině podezřelého ve všech bodech, její rozhodnutí respektujeme. Chci také vyjádřit vděk třem ženám, které statečně předstoupily a sdílely své zkušenosti. Jejich odvaha a síla nám všem byla inspirací," řekl v prohlášení okresní státní zástupce za Los Angeles George Gascón.

Scientologie sehrála podle CBS v průběhu slyšení významnou roli. Soudkyně Charlaine Olmedová nechala k výpovědi předvolat odborníky na církevní problematiku a v soudní síni podle médií panovalo značné napětí mezi současnými a bývalými příslušníky scientologie.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je úterý 3. října 2023

Očekáváme v 21:00 18°C

Celá předpověď