Herec Clooney, kapela U2 a další umělci dostali cenu za přínos americké kultuře

foto Umělci ocenění v Kennedyho centru ve Washingtonu za přínos americké kultuře, 4. prosince 2022. Vpředu zleva Amy Grantová, Gladys Knightová, George Clooney a Tania Leónová. Vzadu zleva Adam Clayton, Larry Mullen Jr., The Edge a Bono.

Washington - Herec George Clooney, rocková skupina U2, zpěvačky Amy Grantová a Gladys Knightová a skladatelka Tania Leónová převzali v neděli cenu Kennedyho centra ve Washingtonu za přínos americké kultuře. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Na recepci uspořádané v Bílém domě před galavečerem prezident Joe Biden ocenil individuální talent každého z oceněných a uvedl, že ztělesňují ducha země. Na recepci do Bílého domu přišla i řada dalších celebrit, kromě jiných herci Julia Robertsová a Matt Damon, napsala agentura Reuters.

Cenu Kennedyho centra si letos odnesl George Clooney, který v minulosti dostal Oscara jako producent za film Argo a jako herec za vedlejší roli ve snímku Syriana. Vyzdvihován je rovněž pro svou humanitární činnost.

Vyznamenána byla dále irská kapela U2, kterou tvoří frontman Bono, The Edge, Adam Clayton a Larry Mullen Jr. Skupina se může pochlubit 22 cenami Grammy a v roce 2005 byla uvedena do Rokenrolové síně slávy.

I mezi dalšími oceněnými jsou hudebníci - držitelka sedmi cen Grammy Gladys Knightová či písničkářka a popová zpěvačka Amy Grantová, která je majitelkou šesti cen Grammy. Poslední oceněnou je skladatelka a dirigentka kubánského původu Tania Leónová, která loni získala hudební Pulitzerovu cenu.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je neděle 28. května 2023

Očekáváme v 17:00 22°C

Celá předpověď