Herec a vinař Richard pomáhá seniorům v Česku, chce je navštívit

foto Francouzský herec Pierre Richard představil 20. září 2018 na tiskové konferenci v Praze víno ze svého vinařství a večer se zúčastní charitativního galavečera na oslavu deseti let nadace Krása pomoci, kterou založila modelka Taťána Gregor Kuchařová.

Praha - Podpořit nadaci pomáhající seniorům přijel do Prahy na svou několikátou návštěvu francouzský herec a vinař Pierre Richard. Novinářům dnes čtyřiaosmdesátiletý muž v dobré náladě řekl, že za svou dobrou kondici vděčí vínu a také umění neustále se něčemu divit. Slíbil také, že po své účasti na dnešním charitativním večeru při své příští návštěvě přijde podpořit a potěšit samotné seniory v jejich domovech.

"Když se dívám na dno své skleničky, vím, že je třeba ji znovu naplnit," odpověděl na novinářský dotaz, co vidí na dně své sklenky, neboť tam se prý ukrývá pravda. "Když pijeme víno, a nepijeme ho mnoho, vidíme radost z toho, že žijeme. I tento pocit mě velmi naplňuje," řekl. Vyznal se také ze svého obdivu k Praze, která podle něj patří mezi tři nebo čtyři nejkrásnější města. "Navíc je živá, je plno hezkých měst, která jsou ale chladná.. tady je všude plno hudby," řekl.

Pierre Richard navštívil Českou republiku už v roce 2014, kdy se stejně jako letos zúčastnil benefiční gala večeře Nadace Krása pomoci, kterou před deseti lety založila Taťána Gregor Brzobohatá. Dnešní večer se Richard představí také jako hudebník a stand up komik. Za doprovodu syna zahrají několik jazzových písní.

"Je to podruhé, co se účastním tohoto dobrodružství s Taťánou. Je to pro mě velmi vzrušující a zajímavé, vidět tak krásnou ženu, která se stará o seniory. Není to případ všech mladých lidí, žijeme ve společnosti která je stále více egoistická, je to neobyčejná práce, kterou dělá," řekl.

Dodal, že stále vzpomíná na úsměv svojí babičky, vždycky, když mu otevírala dveře při jeho návštěvách. "Říkal jsem si, že jsem velmi rád, že ji navštěvuju, trochu si vyčítám, že jsem to nedělal častěji. Rád bych udělal něco více a příště bych rád navštívil několik starých lidí v Praze nebo někde jinde u vás," slíbil. "A doufám, že se o mě Táňa také postará," dodal žertem k práci nadace.

Francouzský herec Pierre Richard (vlevo) představil 20. září 2018 na tiskové konferenci v Praze víno ze svého vinařství a večer se zúčastní charitativního galavečera na oslavu deseti let nadace Krása pomoci, kterou založila modelka Taťána Gregor Kuchařová (vpravo). "Pierre Richard je důkazem toho, že když má člověk podporu rodiny, svých blízkých, může se v jakémkoli věku věnovat čemukoli," uvedla Gregor Brzobohatá, která na dnešním večeru předá Richardovi cenu za jeho pomoc nadaci. Ta se soustředí na pomoc seniorům, v poslední době především na to, aby mohli i ti, kdo již nejsou zcela soběstační, žít ve svém domově. Získané peníze poskytují organizacím, které pomáhají seniorům. "Tak jsme podpořili celkem 93 organizací částkou 30 milionů korun," řekla dnes ředitelka nadace Michaela Stachová. Od roku 2000 podle ní nadace pomohla téměř 2000 seniorům, kteří by jinak museli do domova důchodců nebo léčebny dlouhodobě nemocných.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je čtvrtek 18. července 2019

Očekáváme v 23:00 19°C

Celá předpověď