Herci a zpěváci připomenou dnešní osmaosmdesátiny Hegerové

foto Zpěvačka a šansoniérka Hana Hegerová na snímku z 28. března 2012.

Praha - Osmaosmdesátiny Hany Hegerové připadající na dnešní den připomene narozeninový koncert ve Fóru Karlín. V prostorách upravených do divadelní podoby zazpívají největší hity z jejího repertoáru Lucie Bílá, Hana Zagorová, Lenka Filipová, Jitka Molavcová, Ondřej Ruml, Patrik Děrgel, Zuzana Kronerová, Katarína Hasprová, Jana Hubinská, Jana Lieskovská a další. S účastí Hegerové, která ukončila uměleckou kariéru v srpnu 2011, pořadatelé nepočítají. Vzhledem ke svému zdravotnímu stavu se veřejných akcí zpěvačka již několik let nezúčastňuje.

O koncert je velký zájem. Ten dnešní je vyprodán, organizátoři proto na stejném místě přidali ještě jeden 21. října. O živý doprovod se postará kapela klavíristy Petra Maláska. Zahraje ve stejném složení, v jakém dlouhá léta doprovázel samotnou Hegerovou. Dnes ho doplní smyčcový kvartet.

V roce 2016 si 85. narozeniny Hegerové připomnělo zaplněné pražské Divadlo Viola. Zpěvačka tehdy účastníky akce pozdravila po telefonu.

Zpěvačka, která je označována za první dámu československého šansonu, před osmi lety převzala Diamantovou desku Supraphonu za 1,500.800 prodaných zvukových nosičů. V dubnu 2013 byla povýšena na komandéra francouzského Řádu za zásluhy. Z rukou francouzského velvyslance Pierra Lévyho řád převzal v zastoupení její vnuk. V říjnu 2014 jí prezident Miloš Zeman udělil Řád Tomáše Garrigua Masaryka I. třídy. Slovenský prezident Andrej Kiska jí v lednu 2016 na Bratislavském hradě udělil Řád Ľudovíta Štúra II. třídy.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je pátek 3. července 2020

Očekáváme v 23:00 18°C

Celá předpověď