Helena Vondráčková chystá turné a bude hostem vzpomínky na Gotta

foto Ilustrační foto - Helena Vondráčková (na snímku z 8. března 2019) se osobně zúčastní 13. března v pražském Divadle Broadway premiéry detektivního muzikálu režiséra Radka Balaše Kvítek Mandragory, jehož děj je postaven na jejích písních. Přestože je zkušenou muzikálovou herečkou, o roli v tomto díle neuvažovala. Vondráčková to řekla v rozhovoru pro ČTK.

Praha - Zpěvačka Helena Vondráčková zahájí 4. dubna v Trutnově česko-slovenské turné s názvem Vzhůru k výškám, během kterého dvakrát vystoupí v Praze. Jednou ke svým 73. narozeninám, které připadnou na 24. června, a podruhé 20. prosince v Lucerně, kde sérii koncertů zakončí. Populární zpěvačka bude také mezi hosty koncertů Pocta Karlu Gottovi, které se uskuteční 15. a 16. prosince v pražské O2 areně. Vondráčková to dnes řekla v rozhovoru s ČTK.

"Velmi mě potěšilo, že jsem byla oslovena přímo Ivankou (Gottovou), abych se zúčastnila prestižního vzpomínkového koncertu na naši největší pěveckou hvězdu," řekla Vondráčková.

Na chystané turné si jako hosty pozvala taneční skupinu Tap Academy Prague, Olgu Lounovou a Václava Noida Bártu. Vedle turné v Česku a na Slovensku bude mít také několik koncertů v Polsku a se zpěvačkou Marylou Rodowiczovou se v létě chystá na několik společných vystoupení do Chicaga. V Polsku, kde s písní Malovaný džbánku získala v roce 1977 Grand Prix na festivalu v Sopotech, má Vondráčková stále silnou pozici. Stala se tam porotkyní velké televizní show StarVoice, pěvecké soutěže známých osobností, a natočila pět dílů oblíbeného televizního pořadu s názvem Jaká to melodie.

Tento týden byla Vondráčková v Praze v porotě čtvrtého ročníku dětského pěveckého festivalu San Remo Junior, kde spolu s ní mimo jiné zasedli Miro Žbirka, Lenny, Jaroslav Svěcený, Ondřej Soukup, Lucie Šoralová nebo Pavel Vítek. "Shodli jsme se na tom, že se pravděpodobně jednalo, co se týká kvality zpěvu, o nejsilnější ročník," konstatovala.

Vondráčková, která má za sebou několik hereckých rolí, si zahraje v nové komedii Dušana Rapoše Ženská pomsta, která bude mít premiéru 9. září. Při té příležitosti by chtěla pokřtít své nové album, které natáčí. "Zásadnější než ty moje tři věty ve filmu je nazpívání titulní písně, kterou napsali Lešek Wronka a Petr Šiška. Chtěla bych ji zařadit jako bonus nového cédéčka," řekla.

K natáčení nové studiové desky oslovila Vondráčková Ondřeje Gregora Brzobohatého, Ondřeje Soukupa, Václava Noida Bártu nebo Lucii Šoralovou, producentem alba je hudebník a aranžér Kája Mařík, dalším výrazným spolupracovníkem se stal Vašo Patejdl. "Chceme, aby album bylo postavené na živých nástrojích," podotkla Vondráčková, která zatím poslední album Dávno vím svý vydala v roce 2017.

První studiové album jí vyšlo v roce 1970 pod názvem Ostrov Heleny Vondráčkové, kde ještě zní Orchestr Golden Kids a sbory zpívala Marta Kubišová, která však z politických důvodů nesměla být uvedená na obalu.

V březnu Vondráčková převezme v Národní opeře v Kyjevě cenu pro Osobnost roku. Loni v Berlíně obdržela cenu Smago Award za celoživotní přínos německé populární hudbě. Před třemi lety převzala od prezidenta Miloše Zemana medaili Za zásluhy.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je středa 8. července 2020

Očekáváme v 3:00 14°C

Celá předpověď