Hekele si ve 42 letech dojel pro první cyklokrosový titul

foto Mistrovství České republiky v cyklokrosu, 12. ledna 2020 v Jičíně. Vítěz Emil Hekele v cíli.

Jičín - Mistrem republiky v cyklokrosu se stal ve 42 letech poprvé v kariéře Emil Hekele. V Jičíně vyhrál senzačně před teprve devatenáctiletým Tomášem Kopeckým a hlavním favoritem Michaelem Borošem, který obhajoval loňské vítězství a usiloval o čtvrtý titul za sebou.

Fotogalerie

Hekele, který dosud nikdy nezískal na domácím šampionátu medaili, zaútočil na trati v lesoparku Čeřovka tři kola před cílem. Pro zlato si nakonec dojel s pohodlným náskokem 35 sekund. Druhý Kopecký byl nejrychlejší z jezdců do 23 let. Boroš na třetím místě zaostal za vítězem o 51 sekund.

Na startu chyběl na rozdíl od loňského roku Zdeněk Štybar. Trojnásobný mistr světa, který si v posledních letech cyklokrosem už pouze zpestřuje přípravu, už se plně věnuje tréninku na další silniční sezonu. Loni skončil sedminásobný domácí šampion čtvrtý.

Výsledky mistrovství České republiky v cyklokrosu

Muži: 1. Hekele (Zekof) 1:02:31, 2. T. Kopecký (Pauwels Sauzen-Bingoal) -35, 3. Boroš (ČEZ Cyklo Team Tábor) -51, 4. Jelínek (Mitas Mercedes-Benz Praha Trek) -1:41, 5. J. Ťoupalík (Topforex-Lapierre) -1:53, 6. Petruš (Cyklo Team Kolárna) -2:01.

Ženy: 1. Havlíková (KC Kooperativa Jablonec n.N.) 45:06, 2. Švihálková (ČEZ Cyklo Team Tábor) -33, 3. Bajgerová (Dukla Praha) -53.