Házenkářky Jeřábková s Knedlíkovou pomohly Kristiansandu do finále LM

foto Liga mistryň házenkářek, semifinále Györ - Kristiansand , 3. června 2023, Budapešť. Zleva Markéta Jeřábková z Kristiansandu a Yvette Brochová z  Györu

Budapešť - České házenkářky Markéta Jeřábková a Jana Knedlíková si stejně jako loni zahrají s klubem Vipers Kristiansand finále Ligy mistryň. Norský tým dnes v semifinále Final Four v Budapešti porazil 37:35 Györ, Jeřábková k tomu přispěla sedmi góly a bývalá hráčka maďarského klubu Knedlíková čtyřmi.

Po výhře v repríze loňského finále se dvojnásobné úřadující šampionky Vipers v neděli střetnou o titul s dalším maďarským celkem Ferencvárosem, jenž v druhém semifinále díky gólu krátce před sirénou zdolal 30:29 Esbjerg. Zápasy v budapešťské hale MVM Dome sleduje 20.022, což je nový světový rekord v návštěvnosti na ženskou házenou. Oba finalisté hráli v základní skupině soutěže s Baníkem Most.

Reprezentační kanonýrka Jeřábková může vyhrát Ligu mistryň podruhé za sebou, loni byla vyhlášena nejužitečnější hráčkou finálového turnaje. Knedlíková, jež se v dubnu oficiálně rozloučila s reprezentační kariérou, usiluje v nejprestižnější evropské soutěži dokonce už o šestý triumf v řadě: první tři získala v letech 2017-19 v dresu Györu.

Zatímco Knedlíková má v Kristiansandu smlouvu ještě na příští sezonu, Jeřábková se s Vipers nedělním zápasem po dvou letech rozloučí. Už loni v prosinci podepsala kontrakt na další tři roky s dánským Ikastem.

Liga mistryň v házené - semifinále v Budapešti:

Györ - Kristiansand 35:37 (18:23) - za vítěze Jeřábková 7 gólů, Knedlíková 4, Ferencváros - Esbjerg 30:29 (13:17).

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je pátek 22. září 2023

Očekáváme v 19:00 15°C

Celá předpověď