Havel: Nebylo by vhodné slavit gól, Bohemka mi dala všechno

foto 9. kolo první fotbalové ligy: Viktoria Plzeň - Bohemians Praha 1905, 1.října v Plzni. Milan Havel z Viktorie Plzeň zvyšuje na 2:1

Plzeň - Obránce Plzně Milan Havel poprvé v kariéře nastoupil proti svému mateřskému klubu Bohemians 1905 a hned rozhodl gólem o ligovém triumfu Viktorie 2:1. Třiadvacetiletý fotbalista vítěznou branku neslavil, protože mu to nepřišlo vhodné vzhledem ke své minulosti u "Klokanů".

Havel si v 83. minutě naskočil na centr Martina Zemana a hlavou dokonal obrat domácích. Ihned po premiérové soutěžní trefě za Plzeň však omluvně zvednul ruku. "Gól jsem neslavil, nepřišlo mi to vhodné. Bohemka mi dala všechno, vychovala mě pro velký fotbal. Zažil jsem tam spoustu zážitků. Ještě před kotlem Bohemky mi to opravdu nepřišlo na místě, abych gól slavil," řekl Havel na tiskové konferenci.

Připustil, že utkání s Bohemians pro něj bylo zvláštní. "Od začátku jsem věděl, proti komu hraju. Byla to pro mě nová zkušenost. V Bohemce jsem prožil zatím celý svůj fotbalový život. Určitě nic jednoduchého, ale teď jsem v Plzni a pro mě je nejdůležitější, že jsme získali tři body," uvedl Havel. "Bylo to jiné, s těmi kluky jsem se potkával každý den na tréninku. Víme, co od sebe čekat. Ale jakmile jsem vstoupil na hřiště, myslel jsem jen na to, abychom zápas zvládli a vyhráli," dodal levý bek.

Bohemians v prvním poločase dobře bránili a překvapivě se ve 42. minutě ujali vedení po hlavičce Dominika Maška. "My jsme se na to připravovali, věděli jsme, že budou dobře zorganizovaní zezadu. Jak to někdy bývá ve fotbale, neproměnili jsme šance a dostali gól před poločasem. Tím jsme si to zkomplikovali, ale nakonec jsme to po poločase otočili," konstatoval Havel.

Houževnatý výkon vršovického týmu ho nepřekvapil. "Čekal jsem to. Znám to z druhé strany, když jsme hráli tyhle zápasy. Vždycky jsme se na to dokázali vyhecovat. Věděli jsme, že Bohemka na nás bude dobře připravená," uvedl Havel.

Těší ho, že Viktoria vyhrála i devátý ligový zápas v sezoně a suverénně vede tabulku. "Člověk má určitě radost z každé výhry, ale jsme v devátém kole. Je to ještě dlouhé a ve fotbale se může stát cokoliv. Jsme jenom rádi za takový začátek," řekl bývalý reprezentant do 21 let.

Havla pochválil i trenér Pavel Vrba. "Milan má trochu složitou situaci, protože kdyby byl David Limberský zdravý, pravděpodobně by hrál on. Milan je hráč perspektivní, se kterým počítáme do budoucnosti. Na Bohemku se těšil, protože tam strávil iks let působil. Možná pro Bohemku je to kruté, že rozhodl jejich bývalý hráč. Pro nás je dobře, že máme typologicky zajímavého hráče," prohlásil Vrba.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je sobota 22. září 2018

Očekáváme v 9:00 14°C

Celá předpověď