Hasiči zasahovali u požáru lesa u Rohatce na Hodonínsku skoro 12 hodin

foto Požár lesa. Ilustrační foto.

Brno - Hasiči zasahovali u požáru lesa u Rohatce na Hodonínsku skoro 12 hodin, zásah ukončili po půlnoci v noci na dnešek. Předběžná výše škody je 100.000 korun, příčina požáru zůstává v šetření, řekl ČTK mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Hasiči u požáru vyhlásili třetí stupeň požárního poplachu. Nikdo se nezranil.

Požár lesa a dalšího porostu u železniční trati nedaleko Rohatce měli hasiči nahlášený v úterý krátce po 12:30. Nejprve vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu, poté i třetí, protože bylo třeba více cisteren. Na místě zasahovala asi stovka hasičů. Hasiči využili i vrtulník s vakem, který umožňuje hasit ze vzduchu.

"Plameny zachvátily vzrostlý i nízký lesní porost o celkové ploše 5,5 hektaru," uvedl Mikoška. Požár dostali pod kontrolu krátce před 14:30, poté ale ještě dohašovali skrytá ohniska. Zásah ukončili dnes v 0:15. Mikoška doplnil, že hasiči svým zásahem uchránili hodnoty asi za dva miliony korun.

Počet výjezdů k požárům v krajině se v posledních týdnech na jižní Moravě výrazně zvýšil kvůli suchu. Za březen hasiči k pondělku evidovali 239 požárů porostů. Loni jich ve stejném období bylo 31, předloni 19. V kraji dnes v noci po delší době místy pršelo, pršet by mělo i dnes a v dalších dnech.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je středa 5. října 2022

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď