Hasiči za několik hodin zlikvidovali požár v armádním prostoru Hradiště

foto Lesní požár - ilustrační foto.

Karlovy Vary - Ve vojenském prostoru Hradiště na rozmezí Karlovarského a Ústeckého kraje odpoledne hasiči likvidovali požár trávy a porostu. Hořelo v místě dopadu cvičných střel. Oheň zasáhl asi tři hektary pozemků, hasiči požádali o vrtulník s takzvaným bambivakem, řekl ČTK mluvčí krajských hasičů Martin Kasal. Vstup do prostoru požáru měli hasiči omezený, nebylo by to bezpečné, dodal. Vyhlášen byl třetí stupeň požárního poplachu. Před 21:00 se jim podařilo požár uhasit, řekl Kasal.

Do prostoru požáru nemohli hasiči vstoupit z důvodu možné nevybuchlé munice. Na místo byl povolán vrtulník, další zásah byl možný pouze ze zpevněných cest podél místa požáru, uvedl Kasal. Na místo požáru, který nijak neohrožoval obydlené budovy nebo jiné stavby, protože vznikl ve vojenském prostoru, několikrát shazoval vodu vojenský vrtulník.

Vzhledem k tomu, že šlo o nebezpečný prostor, hasiči podle Kasala hlavně hlídali, aby se požár dále nešířil. Přesto byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. Podle mluvčího to znamená hlavně vyšší stupeň velení a koordinace zasahujících jednotek. Na místo byly povolány jednotky z Karlovarského a Ústeckého kraje, šlo o desítky hasičů.

V Karlovarském kraji dnes hasiči bojovali i s požárem v lesním porostu nad přehradou Březová u Karlových Varů. I tam se jim během několika hodin podařilo požár lokalizovat a zabránit dalšímu šíření.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je pondělí 3. října 2022

Očekáváme v 21:00 12°C

Celá předpověď