Hasiči pokračují v hašení požáru lesa na Děčínsku

foto Hasiči 12. října 2018 od rána pokračovali v hašení požáru lesa ve skalnatém terénu na Děčínsku. Do skal se nedostala hasičská technika, na místo byl proto povolán vrtulník a hasicí letadlo z Plzně a voda se shazovala ze vzduchu.

Děčín - Hasiči od dnešního rána pokračují v hašení požáru lesa ve skalnatém terénu na Děčínsku. Podle mluvčího hasičů Lukáše Marvana zatím není možné odhadnout, kdy bude požár lokalizován. Požár se začal šířit do hloubky.

"Na místě je osm jednotek z Česka a několik jednotek z Německa. Nasazen je i vrtulník. Požár se bohužel nadále šíří do hloubky, požářiště tedy musíme prolévat velkým množstvím vody," uvedl Marvan.

Hořet v nepřístupném terénu o ploše 500 krát 500 metrů začalo ve čtvrtek odpoledne okolo 13:30 a požár se rozšiřoval. Operační důstojník ČTK řekl, že bylo na místě okolo padesáti hasičů a dalších pět aut s požárníky z Německa. Vyhlášen byl třetí stupeň poplachu.

Do skal se nedostala hasičská technika, na místo byl proto povolán vrtulník a hasicí letadlo z Plzně a voda se shazovala ze vzduchu. Přes noc bylo hašení přerušeno, přítomná jednotka monitorovala situaci.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

8°C

Dnes je neděle 9. prosince 2018

Očekáváme v 21:00 6°C

Celá předpověď