Hasiči na sídlištích v Praze neprojedou, snaží se vychovat řidiče

foto Hasič manévruje s výsuvným žebříkem nad střechou osobního automobilu při praktické ukázce na sídlišti v Praze, kde 13. září 2019 středočeští a pražští hasiči zahájili společný projekt, kterým chtějí upozornit na špatnou průjezdnost ulic na sídlištích. .

Praha - Hasiči na pražských sídlištích se kvůli špatně zaparkovaným autům někdy těžko dostávají k domům. I jedno vozidlo bránící v průjezdu může ohrozit desítky až stovky lidí. Jedna místnost v panelovém domě může vyhořet už za tři minuty. Pražští a středočeští hasiči proto zahájili projekt "3 metry k životu", kterým chtějí řidiče na nebezpečí vznikající nevhodným zaparkováním auta upozornit. Informace řekli dnes novinářům zástupci hasičských sborů při ukázce průjezdnosti sídliště ve Stodůlkách.

Situace, kdy hasiči projíždějí v ulicích na pražských sídlištích jen s obtížemi nebo se k domu nemohou dostat, jsou podle vedoucího projektu 3 metry k životu Hynka Černého stále častější. "Nejhorší to je ve Stodůlkách, v Severním a Jižním Městě a dalších velkých sídlištích," řekl řidič hasičského vozu Jiří Čapek. Upozornil, že žádné špatně zaparkované auto nesmí odřít, jinak by platil pokutu.

Jeden z hasičů si hledá cestu od vozu při praktické ukázce na sídlišti v Praze, kde 13. září 2019 středočeští a pražští hasiči zahájili společný projekt, kterým chtějí upozornit na špatnou průjezdnost ulic na sídlištích.

Autožebřík dosahující 30 metrů se do této výšky dostane jen za předpokladu, že hasičské auto stojí zhruba sedm osm metrů od domu, uvedl Černý. V případě nutnosti tak hasiči musejí auta odsunovat.

Kampaň 3 metry k životu vznikla v roce 2016 u středočeských hasičů. Letos je podpořena nálepkou, kterou si řidiči dodržující základní zásady parkování mohou vylepit na auto. Projekt je podpořen také děkovnými lístky pro ohleduplné řidiče, stejně jako varovnými pro řidiče, kteří parkují v křižovatkách, na kruhových objezdech nebo nástupních plochách pro požární techniku. Lístky mohou řidiči najít za stěrači aut.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je pátek 14. srpna 2020

Očekáváme v 13:00 25°C

Celá předpověď