Hasiči na Semilsku likvidovali požár domu, uzavřená byla silnice kolem

foto Hasiči z šesti jednotek likvidují 10. ledna 2022 požár staršího domu ve Slané na Semilsku. Uzavřená je kvůli tomu kolem vedoucí silnice mezi Bořkovem a Semily. Při požáru nebyl nikdo zraněn

Semily - Hasiči z šesti jednotek dnes skoro čtyři hodiny likvidovali požár staršího domu ve Slané na Semilsku. Uzavřená byla kvůli tomu kolem vedoucí silnice druhé třídy 289 mezi Bořkovem a Semily. Provoz byl obnoven před 11:00. Při požáru nebyl nikdo zraněn, řekl ČTK krajský mluvčí hasičů David Kořínek.

Požár byl hasičům nahlášen před 7:00, vyhlášen byl druhý stupeň poplachu. Podle Kořínka byl zasažen prakticky celý dům. "Zůstaly z něj jen obvodové zdi," řekl mluvčí hasičů. Výše škody se bude zjišťovat stejně jako příčina. "Vypadá to předběžně na nějakou manipulaci s otevřeným ohněm," dodal Kořínek.

Po lokalizaci požáru museli zasahující hasiči rozebrat střešní konstrukci domu a vyhledávat skrytá ohniska. Z objektu vynesli také několik propanbutanových lahví. Požár hasili profesionální hasiči ze Semil s pomocí dobrovolných jednotek z Železného Brodu, Košťálova, Lomnice nad Popelkou, Semil a Slané.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je sobota 28. května 2022

Očekáváme v 9:00 15°C

Celá předpověď