Hasiči na Přerovsku evakuovali lidi z převráceného autobusu,využili střešní okno

foto Hasiči vyprošťovali 23. ledna 2023 cestující z převráceného linkového autobusu u Horních Nětčic na Přerovsku. Autobus sjel do příkopu a lidé se z něho nemohli dostat. Z vozu je nakonec hasiči vytahovali střešním oknem.

Přerov - Deset cestujících a řidiče museli dnes ráno vyprostit hasiči z převráceného linkového autobusu u Horních Nětčic na Přerovsku. Stalo se tak poté, co autobus sjel do příkopu a lidé se z něho nemohli dostat. Z vozu je nakonec hasiči vytahovali střešním oknem. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, informovala dnes ČTK mluvčí hasičů Lucie Balážová.

Nehoda se stala před 08:00. "Autobus sjel do příkopu, nebylo možné otevřít dveře, takže se lidé nemohli dostat ven. Využili jsme dva nastavovací žebříky a vytvořili jsme evakuační cestu střešním oknem," uvedla mluvčí hasičů.

Řadu zásahů kvůli nehodám, které měly souvislost s návratem zimního počasí, řešili hasiči s policií v Olomouckém kraji také o víkendu. V neděli je zaměstnala pomoc u 11 dopravních nehod spojených se sněžením, obešly se bez vážnějších zranění. V sobotu to bylo deset nehod, z toho tři byly se zraněním osob, doplnili mluvčí hasičů.

Na silnicích v Olomouckém kraji dnes leží především na severu regionu zbytky rozbředlého sněhu, vozovky jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Ve vyšších polohách oblasti Šternberku upozorňují silničáři kvůli nárazovému větru i na možnost tvorby sněhových jazyků.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je pondělí 6. února 2023

Očekáváme v 21:00 -6°C

Celá předpověď