Hasiči likvidovali požár Jilemnické boudy na Horních Mísečkách

foto Hasiči 24. listopadu 2020 skoro sedm hodin likvidovali požár horského penzionu Jilemnická Bouda na Horních Mísečkách v Krkonoších. Příčina požáru i výše škod se budou teprve zjišťovat. Poškozená je střecha i druhé patro budovy.

Vítkovice (Semilsko) - Hasiči dnes skoro sedm hodin likvidovali požár horského penzionu Jilemnická Bouda na Horních Mísečkách v Krkonoších. Příčina požáru i výše škod se budou teprve zjišťovat. Poškozená je střecha i druhé patro budovy. V tiskové zprávě o tom informovala krajská mluvčí hasičů Lucie Hložková.

Hasiči 24. listopadu 2020 skoro sedm hodin likvidovali požár horského penzionu Jilemnická Bouda na Horních Mísečkách v Krkonoších. Příčina požáru i výše škod se budou teprve zjišťovat. Poškozená je střecha i druhé patro budovy. Požár byl hasičům nahlášen po 4:30. Kouře valícího se z horského penzionu si všiml zaměstnanec, který budovu včas opustil a přivolal hasiče. Při jejich příjezdu byly silně zakouřené prostory druhého patra a střechy. "Hasiči vytvořili dvě průzkumné skupiny, které v dýchací technice vstoupily do objektu a pomocí termokamery hledaly ohnisko zakouření. To se podařilo nalézt, vzhledem k velmi silnému zakouření a složitější dispozici objektu, až po delším úsilí v jednom z pokojů ve druhém patře," uvedla Hložková.

Další skupina hasičů se snažila dostat do podkrovního prostoru, který byl tou dobou rovněž silně zakouřen s nulovou viditelností. Hasit bylo nutné také na střeše, hasiči k tomu využili zařízení určené pro hašení vysokotlakým proudem vody a řezání materiálu vodním paprskem CCS Cobra.

"Zásah byl velmi náročný vzhledem k materiálu střechy, na které se nacházela takzvaná falcovaná plechová krytina. Střechu a její konstrukci museli hasiči následně ve třech polích rozebrat a uhasit veškerá ohniska požáru," dodala Hložková. Požár se podařilo hasičům z osmi jednotek lokalizovat po 9:30 a zcela zlikvidovat téměř o dvě hodiny později.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je středa 22. září 2021

Očekáváme v 5:00 11°C

Celá předpověď