Hasiči dostali požár lesa na 28 ha u Železného Brodu pod kontrolu

foto Zvláštní, čtvrtý, stupeň poplachu vyhlásili hasiči 6. dubna 2020 odpoledne kvůli požáru lesa u Železného Brodu na Jablonecku. V Horské Kamenici nad Spálovem hořelo asi na patnácti hektarech, zasahuje tam dvaadvacet jednotek. Likvidaci požáru ztěžuje silný vítr. Hasiči kvůli silnému zakouření zasahují v dýchacích přístrojích, povolán byl i vrtulník.

Železný Brod (Jablonecko) - Hasiči v noci dostali pod kontrolu rozsáhlý požár lesa v náročném terénu u Železného Brodu na Jablonecku. Hořelo na 28 hektarech. Hasiči předpokládají, že dnes se požár podaří zlikvidovat. ČTK to řekla krajská mluvčí hasičů Lucie Hložková.

Požár po pálení klestí v Horské Kamenici byl hasičům nahlášen v pondělí ve 14:47, kvůli silnému větru se velmi rychle rozšířil na plochu o rozloze 700 x 400 metrů. Postupně se do hašení zapojilo 32 hasičských jednotek. Vyhlášen byl čtvrtý, mimořádný, stupeň poplachu. Hasiči kvůli silnému zakouření zasahovali v dýchacích přístrojích. S likvidací požáru pomáhal i vrtulník a letadlo.

"Šíření požáru se podařilo zamezit kolem 21:15, na noc jsme zásah přerušili a zůstaly tam čtyři jednotky na kontrolu," uvedla Hložková. Hašení podle ní obnovili dnes po 8:00. "Bude se hasit na čtyřech úsecích," dodala Hložková.

V Libereckém kraji v posledních dnech výrazně přibylo požárů luk, trávy či lesa. Spojené jsou často s vypalováním trávy nebo klestí. Hasiči nabádají ke zvýšené opatrnosti. Šíření požárů napomáhá suché počasí a v pondělí, kdy vyjeli k 18 požárům, i vítr.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je pondělí 25. května 2020

Očekáváme v 3:00 10°C

Celá předpověď