Harry a Meghan tvrdí, že honička s fotografy téměř skončila katastrofou

foto Ilustrační foto - Princ Harry a Meghan Markle, vévoda a vévodkyně ze Sussexu navštívili atletickou akci na Invictus Games v nizozemském Haagu v neděli 17. dubna 2022.

New York - Britského prince Harryho, jeho manželku Meghan a její matku v úterý po charitativní akci v New Yorku pronásledovali fotografové. Mluvčí páru incident, který se obešel bez nehod či zranění, označil za "téměř katastrofální", podle starosty města se jednalo o potenciálně nebezpečnou situaci. Vévodovi a vévodkyni ze Sussexu se nakonec podařilo s pomocí newyorské policie přesednout do taxíku a odjet, řekl agentuře AP jeden ze strážců zákona.

"Včera (v úterý) večer se vévoda a vévodkyně ze Sussexu a paní Raglandová stali účastníky téměř katastrofální automobilové honičky ze strany skupiny velmi agresivních paparazzi," uvedl mluvčí v prohlášení. "Toto neúprosné pronásledování, které trvalo více než dvě hodiny, vyústilo v několik téměř kolizních situací, do nichž byli zapojeni ostatní řidiči na silnici, chodci a dva policisté NYPD (newyorská policie)," dodal mluvčí.

Newyorské policejní oddělení potvrdilo incident s fotografy, ale uvedlo, že nedošlo k žádnému zranění, kolizi ani zatčení. Dodalo, že Harry a Meghan v pořádku dorazili na místo určení. Starosta New Yorku Eric Adams novinářům řekl, že zatím neobdržel úplné informace, ale označil za "bezohledné a nezodpovědné", aby někdo pronásledoval lidi ve vozidlech v hustě obydleném městě.

Meghan a Harry z akce odjeli v černém autě, následovali je fotografové a za asistence policistů, kteří pomáhali jejich soukromé ochrance, se vydali na policejní stanici vzdálenou asi 14 bloků. Tam několik minut čekali, až se situace uklidní, a poté odjeli žlutým taxíkem za policejního doprovodu.

Sukhcharn Singh řídil svůj žlutý taxík, když na něj podle jeho slov mával člen ochranky. Singh zastavil u obrubníku a dovnitř nastoupili Harry, Meghan a její matka. "Nevím, jestli se tomu dá říkat honička. Nic se vlastně nestalo," popsal událost.

Harry a Meghan se před lety vzdali královských povinností a přestěhovali se do Spojených států. Osmatřicetiletý princ od té doby opakovaně kritizoval královskou rodinu i bulvární média, která obvinil z obtěžování, a uvedl, že částečně přispěla k jeho rozhodnutí opustit monarchii. Princ dlouhodobě mluví o vměšování tisku, kterému klade za vinu smrt své matky, princezny Diany. Ta zemřela v roce 1997 v Paříži po autonehodě, když ji pronásledovali paparazzi.

Princ v současné době vede mnoho soudních sporů v Londýně s vydavateli bulvárních novin, které viní z nezákonného získávání informací, mimo jiné prostřednictvím telefonických odposlechů. Snaží se také zvrátit rozhodnutí britské vlády odebrat mu speciální policejní ochranu, když se nachází v Británii.

Úterní galavečer v New Yorku byl prvním veřejným vystoupením Meghan od chvíle, kdy na začátku května vynechala korunovaci svého tchána, britského krále Karla III., a zůstala doma v Kalifornii na oslavu čtvrtých narozenin svého syna, prince Archieho. Slavnostní ceremonie se zúčastnil Harry, který krátce poté odletěl zpět do Kalifornie.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je pondělí 5. června 2023

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď