Harry a Meghan se objevili na udílení cen válečným veteránům

foto Britský princ Harry a vévodkyně Meghan přichází 6. března 2020 v Londýně na předávání cen válečným veteránům.

Londýn - Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se ve čtvrtek společně objevili v Londýně na předávání cen válečným veteránům. Jde o jednu z posledních oficiálních akcí, které se coby představitelé britské královské rodiny účastní, napsal deník The Guardian.

Předávání cen bylo první veřejnou událostí, na které se pár společně po delší době objevil. Manželé nyní tráví většinu času v Kanadě, kam se hodlají přestěhovat, až jejich povinnosti v královské rodině na konci března definitivně skončí.

Vévodkyně Meghan si na událost oblékla tyrkysově modré šaty od Victorie Beckhamové. Na ulici pár nadšeně vítali fanoušci, ze skupinky lidí se ale ozvalo i nespokojené bučení.

Princ Harry, který sám sloužil v armádě a byl nasazen do bojových operací, zdůraznil význam sounáležitosti mezi vojáky, jakou podle jeho slov žádná jiná organizace nedokáže nabídnout. Přestože Harry již nadále nebude reprezentovat britskou královnu, s organizacemi veteránů chce zůstat v kontaktu.

Harry strávil v britské armádě deset let, během kterých byl dvakrát nasazen v Afghánistánu. Mimo jiné působil v posádce bojového vrtulníku Apache, ve kterém obsluhoval palubní zbraně. Jednou prohlásil, že jeho zážitky z armády s ním zůstanou po celý život.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je neděle 7. června 2020

Očekáváme v 13:00 20°C

Celá předpověď