Harrison Ford se zranil při natáčení pátého filmu o Indiana Jonesovi

foto Ilustrační foto - Americký herec Harrison Ford.

Londýn - Americký herec Harrison Ford si poranil rameno při nácviku před natáčením bojové scény v pátém pokračování filmové série o Indiana Jonesovi. Zranění hollywoodské hvězdy, které je 78 let, o několik týdnů pozdrží natáčení, informoval server BBC News. Nový film o akčním archeologovi vzniká v Británii.

Pátý díl série by se měl v kinech objevit v příštím roce a uzavře celou sérii. Zatím poslední čtvrtý díl přitom vznikl v roce 2008. Na přípravě nového filmu se vystřídalo několik scenáristů, v minulém roce vznik akčního filmu pozdržela pandemie covidu-19.

Příběh o Indiana Jonesovi vzniká v Británii, během června natáčeli filmaři na hradě Bamburgh na břehu Severního moře, na historické železnici v hrabství Severní Yorkshire nebo u anglicko-skotských hranic.

Filmové studio Disney, které film připravuje, neuvedlo, jak je zranění vážné. Sdělilo jen, že upraví harmonogram natáčení.

Pro Forda to zdaleka není první zranění z natáčení ani mimo něj. Má za sebou několik zlomenin, zranění hlavy a zranění si přivodil i jako pilot. V roce 2017 omylem přistál se svým jednomotorovým letadlem na vzletové dráze na letišti v USA a těsně minul letadlo přepravující stovku pasažérů, doplňuje BBC.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je středa 22. září 2021

Očekáváme v 13:00 16°C

Celá předpověď