Hamburská policie zabavila muži před Silvestrem 850 kg petard

foto Petardy, dělbuchy, rachejtle, zábavná pyrotechnika. Ilustrační foto.

Hamburk - Zhruba 850 kilogramů dělbuchů a petard zabavila německá policie krátce před oslavami příchodu nového roku 23letému muži z Hamburku. Tip dostali policisté od sousedů, kteří viděli mladíka zábavní pyrotechniku vnášet do bytu a do sklepa, informovala dnes agentura DPA. Další dělbuchy našli policisté i ve dvou jeho dodávkách.

Na základě zákona mohou lidé v Německu v obytných prostorech skladovat výbušniny o maximální hmotnosti jednoho kilogramu. V petardách a raketách, které policie v sobotu zabavila v hamburském bytě, bylo podle odhadu asi 80 kilogramů výbušné látky.

Vyšetřování ukázalo, že mladý muž byl už v minulosti stíhán kvůli nelegálnímu prodeji zábavní pyrotechniky.

Petardy, dělbuchy a domácí ohňostroje se v Německu začaly prodávat v pátek a podle zákona je lze odpalovat jen na Silvestra a Nový rok. I tak už ale úřady hlásí několik zraněných. O prsty přišli dva lidé včetně 14letého chlapce. Další 18letý muž utrpěl při odpalování petard vážné popáleniny.

Zcela zakázáno je odpalovat dělbuchy a petardy v Německu mimo jiné v blízkosti kostelů, dětských domovů, domovů seniorů a nemocnic, ale například i u hrázděných domů a domů s doškovými střechami.

Německý Svaz pyrotechnického průmyslu (VPI) očekává v souvislosti s letošním Silvestrem obrat ve výši zhruba 137 milionů eur (3,5 miliardy korun).

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je pondělí 26. srpna 2019

Očekáváme v 9:00 21°C

Celá předpověď