Halepová a Bencicová se vzdaly účasti na US Open

foto Ilustrační foto - Rumunská tenistka Simona Halepová.

New York - Druhá hráčka světového tenisového žebříčku Simona Halepová nebude hrát na letošním US Open. Čerstvá vítězka turnaje z Prahy se z newyorského grandslamu odhlásila kvůli obavám z koronaviru. Své rozhodnutí oznámila Rumunka dnes na twitteru stejně jako světová osmička Belinda Bencicová ze Švýcarska, jež se rovněž vzdala startu na amerických betonech.

"Po zvážení všech faktorů a vzhledem k mimořádným podmínkám, v nichž nyní žijeme, jsem se rozhodla necestovat do New Yorku na US Open," uvedla úřadující wimbledonská šampionka Halepová na sociálních sítích. "Vždycky jsem tvrdila, že se budu rozhodovat v první řadě s ohledem na své zdraví, a proto dám přednost tomu, abych zůstala a trénovala v Evropě," dodala.

Z elitní desítky žebříčku WTA už tak účast na US Open zrušilo šest hráček. Před Halepovou a Bencicovou se omluvily světová jednička Ashleigh Bartyová z Austrálie, Ukrajinka Elina Svitolinová (5), kanadská obhájkyně titulu Bianca Andreescuová (6) a Kiki Bertensová z Nizozemska (7). Nejlepší Češka, světová trojka Karolína Plíšková, plánuje v zámoří hrát.

Z loňských semifinalistek US Open zbyla po odstoupení Bencicové, Andreescuové a Svitolinové mezi přihlášenými jen šestinásobná vítězka newyorského grandslamu Serena Williamsová. "Rozhodla jsem se vynechat americkou zastávku v New Yorku a vrátím se na okruh v září v Římě," napsala Bencicová.

Na rozdíl od jiných hráček neuvedla výslovně jako důvod obavy z nákazy koronavirem. "Těším se, že se do New Yorku vrátím příští rok, a přeji hodně štěstí každému, kdo tam bude v příštích týdnech hrát," doplnila tenistka se slovenskými kořeny, která se v Česku zapojila do exhibiční série Tipsport Elite Trophy. Plánovanou účast na podniku WTA v Praze ale zrušila.

Grandslamovému US Open bude na kurtech ve Flushing Meadows předcházet náhrada za turnaj v Cincinnati. Obě akce se uskuteční bez diváků za přísných bezpečnostních opatření, která mají minimalizovat riziko nákazy koronavirem.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

2°C

Dnes je úterý 19. ledna 2021

Očekáváme v 21:00 3°C

Celá předpověď