H2Omaniaks production pokřtila nový TELEfilm

foto slavnostní premiéra nového českého filmu o telemarkovém lyžování s názvem TELEfilm.

Přes dvě stě fanoušků telemarkového lyžování se sešlo na slavnostní premiéře nového českého filmu o telemarkovém lyžování s výstižným názvem - TELEfilm.

Večer zahájila zpěvem a hrou na ukulele zpěvačka Marcela Brožová. Následně naprosto neohroženě přijel po schodech na telemarkových lyžích moderátor večera Jiří Rejman, omluvil se za drobné zpoždění kvůli neurolbovaným svahům na Hlavním nádraží a večer mohl začít na plné obrátky.

„Myšlenka vznikla na podzim roku 2010, kdy jsem musel začít řešit téma své diplomové práce. Postupně se k tomu přidávaly další myšlenky a další lidé až jsme se dostali po dvou letech tam kde jsme teď – kromě diplomky jsme natočili plnohodnotný padesátiminutový „dokument“ o TELEmarkovém lyžování.“ prozradil v úvodu Michael Turek, který kromě scénáře také jezdil na svahu, a dohromady s Tomášem Mähringem mají "na svědomí" také režii filmu. Jezdci, jejichž vyprávění provází filmem, prozradí vedle svého názoru a vztahu k volné patě také nějaké metodické tipy a rady jak pro začátečníky, tak i pro pokročilejší jezdce. „Měl jsem z toho ze začátku obavu, ale doufám, že se nám podařilo splnit naší původní myšlenku vytvořit zábavný metodický film. Od kluků zazní myslím i pár hlášek a vtípků, na které hned tak nezapomenete“, prozrazuje ještě Mähring, který také stál za kamerou a film sestříhal.

Po úvodu následovalo představení všech jezdců TELEteamu. Kromě Michaela Turka také Anna Kašparová, Radim „Bruno“ Nevrlý, Štěpán Pobuda, Michal Alexa a asi nejzkušenější z jezdců – Kamil Dostál, který má za sebou přes dvacet startů ve světovém poháru v telemarku. Nesmíme zapomenout ani na další dva tvůrce – Igora Faltuse, který se postaral o grafickou úpravu a animace a Jakuba Micku, který ve svém studiu vyladil zvuk a speciálně pro TELEfilm složil a nahrál úvodní znělku. Tvůrci také prozradili, že díky domluvě s firmou Telf.cz chystají začátkem ledna otitulkovanou anglickou verzi filmu, takže TELEfilm poletí i do světa na filmové festivaly. Následoval přípitek a křest DVD, jehož kmotrem se stala česká telemarková legenda Hynek Major a pak již nic nebránilo samotné projekci.

Po skončení promítání tvůrce zajisté mohl těšit bouřlivý a dlouhý potlesk publika. Za ten bylo publikum odměněno losováním cen od sponzorů filmu, kde hlavní ceny byly hned dvě – dva páry lyží! A následovala „neoficiální beseda s filmaři v nedalekém pohostinství“ až do brzkých ranních hodin.

O den později proběhla večer premiéra TELEfilmu také na Slovensku v Tatranské lomnici v rámci zahájení filmového festivalu Horalfest 2012.

A kde že je film nyní možné vidět? Na webu projektu text najdete aktualizované termíny, kde bude kdy film promítán, ať už v rámci různých festivalů či v rámci vlastní tour. Dále je DVD s filmem možné získat zdarma při zakoupení trika nebo mikiny ze speciální TELEmarkové kolekce vytvořené tvůrci ve spolupráci s firmou Hannah (info opět na webu projektu). V jednání jsou i další média a televize, již nyní je jisté, že příští rok bude film prezentován v České televizi v rámci pořadu Minuty dobrodružství.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je úterý 9. srpna 2022

Očekáváme v 15:00 25°C

Celá předpověď