Guvernér státu New York kvůli koronaviru umožnil svatby online

foto Svatba. Ilustrační foto.

New York - Guvernér amerického státu New York Andrew Cuomo umožnil tamním párům svatby přes internet. Obyvatelé nejhůře zasaženého státu USA si nyní mohou zažádat o povolení k sňatku a nechat se sezdat online, píše zpravodajský server BBC.

Zatímco část lidí na sociálních sítích vstřícný krok uvítala, jiní zpochybňovali zájem o takový obřad, když se ho nemůže zúčastnit rodina a přátelé. Podle dalších by měl guvernér dát přednost palčivějším tématům.

New York není prvním místem na světě, které k podobnému kroku přistoupilo. Online svatbu povolily i Spojené arabské emiráty, tamní ministerstvo spravedlnosti k tomu účelu zřídilo speciální webovou stránku, kam mohou nedočkavé páry nahrát potřebné dokumenty. O povolení k sňatku si online mohou zažádat i obyvatelé dalšího amerického státu, středozápadního Colorada.

Americké Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) v sobotu oznámilo, že počet obětí nákazy v celých Spojených státech činí 35.443 mrtvých, podle propočtů agentury Reuters je však mrtvých přes 40.000. Potvrzených případů nákazy bylo 690.714.

New York hlásí přes 13.000 obětí. Stát kvůli koronaviru nedávno prodloužil omezení volného pohybu osob až do 15. května.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je úterý 14. července 2020

Očekáváme v 11:00 22°C

Celá předpověď