Gulaš je opět s hokejovou reprezentací, testy byly po přezkoumání negativní

foto Milan Gulaš si upravuje hokejku na tréninku české reprezentace před turnajem Channel One Cup, který je součástí Euro Hockey Tour, 13. prosince 2021 v Praze.

Praha - Útočník Milan Gulaš se připojil zpátky k hokejové reprezentaci, která se připravuje na turnaj Channel One Cup. Výsledky jeho testů na nemoc covid-19 byly po přezkoumání negativní. Na základě jednoho z testů s pozitivním výsledkem byl přitom Gulaš nucen mužstvo, s nímž ještě v pondělí trénoval, opustit. Pětatřicetiletý kapitán extraligových Českých Budějovic se zúčastnil už i dnešního tréninku.

"Milan Gulaš se znovu připojil k reprezentaci, přijel v noci přibližně o půlnoci a dnes bude s mužstvem normálně trénovat," řekl ČTK tiskový mluvčí Zdeněk Zikmund. "Z preventivních důvodů ale necháváme platná současná opatření, tedy že hráči budou na pokojích po jednom. A platí i naplánované další testy, které budou do zítřejšího odletu ještě dva: dnes po tréninku a zítra tak, abychom znali výsledky ještě před nástupem do letadla," dodal Zikmund.

Jak uvedl jeden z lékařů hokejové reprezentace Antonín Chochola, původní Gulašův test s pozitivním výsledkem měl hraniční hodnoty. "Milan podstoupil několik PCR vyšetření, stejně jako i ostatní hráči. Jeden test vyšel jako hraniční, proto se odpojil od týmu. Ale jakmile byl test ověřen a přetestován laboratoří, výsledek vyšel negativně," potvrdil Chochola.

Na přezkoumání byly oba vzorky. Sám Gulaš navíc nelenil a v Českých Budějovicích byl ještě na dvou dalších, na sobě nezávislých testech. Negativní výsledky mu nakonec umožnily zapojit se do boje o účast na olympijských hrách v Pekingu. Channel One Cup je pro vedení národního týmu poslední příležitostí k prověření hráčů na mezinárodní scéně.

"U snídaně nějaké hlášky proběhly. Myslím si, že Milan se těšil zpátky a zvládnul to úplně v pohodě. Naskočil zpátky do tréninku a těší se na utkání," popsal asistent trenéra Martin Straka Gulašův návrat k týmu.

Gulaš již v minulosti přišel z různých důvodů o start na pěti světových šampionátech a zranil se také těsně před olympijskými hrami v Pchjongčchangu v závěru generálky proti Finsku, hrané v Soulu. V letech 2010 a 2014 byl v širším kádru již v dějišti MS, ale nakonec se nedostal na soupisku a odjel.

Z velkých akcí se nakonec představil až na MS v roce 2019 v Bratislavě, kam jej kouč Miloš Říha dodatečně nominoval v průběhu turnaje. Podle Straky má velkou šanci na účast na olympiádě v Pekingu, pokud by nakonec nemohli startovat hráči z NHL.

"Je to za poslední iks let jeden z nejlepších hokejistů v naší lize. Jeho šance jet na olympiádu, kdyby nejeli kluci z NHL, je velikánská. Bude se to točit kolem něho, je v první lajně a v první přesilovce. Je to jen na něm," doplnil Straka, že český tým bude na Channel One Cupu na jeho souhru s Janem Kovářem a Michaelem Frolíkem hodně sázet.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je neděle 29. května 2022

Očekáváme v 15:00 13°C

Celá předpověď