Gracenote předpovídá českým sportovcům 100 dnů před ZOH čtyři medaile z Pekingu

foto XXIII. zimní olympijské hry, snowboarding, obří slalom, ženy, ceremoniál, 24. února v Pchjongčchangu. Česká reprezentantka Ester Ledecká s medailemi.

Emeryville (USA) - Čeští sportovci si podle analýzy společnosti Gracenote 100 dnů před začátkem zimních olympijských her odvezou z Pekingu čtyři medaile. Virtuální medailová tabulka řadí Česko s jedním zlatem, dvěma stříbry a jedním bronzem na osmnácté místo v hodnocení zemí.

Na předchozích ZOH 2018 v Pchjongčchangu získalo Česko sedm cenných kovů. O dvě zlata se postarala Ester Ledecká na lyžích a snowboardu, stříbrné medaile přidali rychlobruslařka Martina Sáblíková a biatlonista Michal Krčmář. Bronz získaly snowboardcrossařka Eva Samková, biatlonistka Veronika Vítková a rychlobruslařka Karolína Erbanová. V Číně budou mít další šanci na cenný kov Ledecká, Samková a Sáblíková. Může opět zabodovat někdo z biatlonistů, novou českou nadějí je skeletonistka Anna Fernstädtová.

Nejúspěšnější zemí bude podle Gracenote stejně jako na minulých zimních hrách Norsko. Zástupci lyžařské a biatlonové velmoci by si podle předpovědi měli z Pekingu odvést 44 medailí (22-13-9). Velké zlepšení očekávají analytici Gracenote od sportovců Ruska, kteří kvůli dopingovým sankcím budou startovat pod vlajkou národního olympijského výboru. Měli by získat 14 zlatých medailí oproti pouhým dvěma z Pchjongčchangu a jejich celkový součet 38 medailí by měl představovat nejlepší výsledek výpravy v historii včetně dob Sovětského svazu.

Gracenote využívá k předpovědi medailí data z předchozích OH, světových šampionátů a Světových pohárů. Pořadatelská Čína figuruje ve virtuálním žebříčku na čtrnáctém místě s šesti medailemi, což, jak Gracenote přiznává, může být způsobeno neúčastí čínských sportovců na vrcholných akcích po vypuknutí koronavirové pandemie. Totéž se mohlo podepsat na výsledku předpovědi pro Japonsko a Koreu.

Gracenote bude virtuální tabulku aktualizovat každých čtrnáct dní až do 4. února, kdy hry začnou.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je středa 1. prosince 2021

Očekáváme v 21:00 7°C

Celá předpověď