Gotta kvůli úmrtí hledal na internetu téměř milion lidí

foto Pietní místo k úmrtí Karla Gotta u kostela Nanebevzetí Panny Marie v Doubici na Děčínsku na snímku z 2. října 2019. Populární zpěvák, který zemřel 1. října 2019 ve věku 80 let, si nechal v obci postavit chalupu, kde s rodinou trávil čas.

Praha - Množství dotazů v internetových vyhledávačích v souvislosti s úmrtím zpěváka Karla Gotta se ve středu zvýšilo téměř o milion. Návštěvnost internetového zpravodajství se zvýšila o stovky tisíc uživatelů. Vyplývá to z informací internetových firem.

"Za středu evidujeme více než 300.000 hledání v souvislosti s úmrtím Karla Gotta. V předchozí dny to přitom byly stovky dotazů. Největší hledanost nastala kolem desáté hodiny dopoledne, kdy lidé sháněli bezprostřední informace o události, a to především skrze mobilní zařízení. Odpoledne se pozornost veřejnosti ve soustředila na rodinu, manželku Ivanu a dcery. V konečném součtu se vyhledávání obou témat velmi vyrovnává," uvedl produktový manažer vyhledávání na Seznamu Michal Sedláček.

Na českém Google vzrostl objem vyhledávání interpretova jména o více než 500.000 dotazů. O 100.000 dotazů vzrostl objem vyhledávání jména dcery Karla Gotta Charlotte a o více než 100.000 dotazů vzrostl včera v Česku objem vyhledávání jména manželky Ivany. Narostl i zájem o heslo "Bertramka".

"Celosvětově zaznamenalo vyhledávání jména zesnulého interpreta vrchol ve středu v 10:32. Poté objem vyhledávání klesal a opět mírně vzrostl kolem 20:00 hodiny," uvedla mluvčí Google Alžběta Houzarová. Vyhledávání pocházelo celkem z 57 regionů, vévodilo Česko, Slovensko, Německo, Rakousko a Lichtenštejnsko. Vyskytlo se i vyhledávání interpretova jména v azbuce.

Počet návštěvníků velkých zpravodajských webů se zvýšil řádově o stovky tisíc. Například na serverech Novinky.cz i Seznamzpravy.cz návštěvnost vzrostla o zhruba 700.000 uživatelů. České noviny, které provozuje ČTK, byly chvílemi kvůli náporu uživatelů přetížené.

Středeční návštěvnost zpravodajského portálu iDnes.cz dosáhla 1,78 milionu reálných uživatelů. Jde o nejvyšší hodnotu v roce 2019 a zároveň nárůst 28 procent proti průměrné denní návštěvnosti předchozího týdne. Další weby Mafry Expres.cz a Lidovky.cz zaznamenaly nárůsty o 61 procent, respektive 20 procent.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je úterý 7. července 2020

Očekáváme v 21:00 18°C

Celá předpověď