Spilková začala turnaj v Berouně dvěma ranami pod par

foto Ilustrační foto - Golfistka Klára Spilková.

Beroun - Nejlepší česká golfistka Klára Spilková a amatérka Jana Melichová zahrály v prvním kole turnaje Tipsport Czech Ladies Open dvě rány pod par a jsou na děleném 24. místě. V čele se usadila favorizovaná Dánka Emily Pedersenová, vedoucí žena pořadí Ladies European Tour (LET) zapsala na hřišti v Berouně skóre -9. Kvůli bouřce nedokončilo úvodní kolo 21 žen a budou ho dohrávat v sobotu ráno.

Spilková hrála ve skupině s Pedersenovou a hned na první jamce, čtyřparové desítce, zabodovala díky birdie. Pak chybovala na čtrnáctce, ale první devítku zakončila dvěma birdie na šestnáctce a osmnáctce. Zpět na par klesla poté, co na trojce poslala první ránu do autu a zahrála double bogey. Opět jí ale vyšel závěr, skórovala na krátkém pětiparu na sedmičce a po skvělé přihrávce i na své závěrečné jamce.

"Jsem na sebe pyšná. Výsledek minus dva je pro mě krásný a třeba to bude další den minus deset. Ale ať už to bude cokoli, pro mě je teď nejdůležitější mít tu zkušenost," řekla Spilková, která zpočátku bojovala s nervozitou.

Předloňská amatérská mistryně republiky ve hře na jamky Melichová se dostala na 70 ran díky čtyřem birdie a dvěma bogey.

Ve formě hrající Pedersenová předvedla osm birdie, pětiparovou patnáctku zvládla na tři údery a zaznamenala jen jedno bogey. "Devět ran pod par je moje nejlepší kolo v kariéře, jsem nadšená," řekla. Má náskok dvou ran na tři soupeřky. Jednou z nich je Belgičanka Manon De Roeyová, která zahrála na sedmičce albatross, když do pětiparové jamky dostala míček už druhou ranou ze 144 metrů.

Z domácích hráček obešly první kolo v paru amatérky Sára Kousková, Patricie Macková, která loni skončila na Karlštejně dvanáctá, Tereza Melecká a Gabriela Roberta Vítů. O překvapení se postarala Nela Halaburdová, která na svém domácím hřišti zahrála +1 a v sobotu ji čeká boj o cut.

Soutěž se hraje s dotací 200.000 eur (5,2 milionu korun). Po sobotním druhém kole projde do nedělního finále 60 profesionálek a všechny amatérky, které se do této kvóty vejdou.

Do turnaje nemohla nastoupit Lejan Lewthwaiteová z JAR, která měla při příjezdu do Česka pozitivní test na covid-19. "Podle pravidel LET a místních pravidel zůstává v České republice v izolaci. Hráčka nevykazuje žádné příznaky a cítí se dobře. Její caddie podstoupil test 27. srpna s negativním výsledkem," uvedli pořadatelé.

Golfový turnaj Tipsport Czech Ladies Open evropského okruhu Ladies European Tour v Berouně (par 72, dotace 200.000 eur) - po nedohraném 1. kole:

1. Pedersenová (Dán.) 63, 2. Frankishová (Angl.), Harmová (Něm.) a De Roeyová (Belg.) všechny 65, ...24. Spilková a am. Melichová obě 70, 53. am. Kousková, am. Macková, am. Melecká, am. Vítů všechny 72, 64. am. Halaburdová 73, 74. am. Frýdlová 74, 91. E. Koželuhová a Hinnerová obě 75, 102. am. T. Koželuhová, Vlašínová a Napoleaová všechny 76, 122. Váňová a Krásová (všechny ČR) obě 79.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je čtvrtek 21. ledna 2021

Očekáváme v 7:00 -3°C

Celá předpověď