GIBS: Policisté nepochybili, když na Vyškovsku zastřelili řidiče

foto Policejní automobil - ilustrační foto.

Praha/Brno - Policisté nepochybili, když předloni zastřelili řidiče při pronásledování kradeného vozu na Vyškovsku. Okolnostmi případu se však ještě musí zabývat Krajské ředitelství policie v Brně. S odkazem na závěry vyšetřování Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) to dnes uvedla Česká televize.

Řidič při incidentu podle policie nereagoval na opakované výzvy k zastavení a nebezpečnou jízdou bezprostředně ohrožoval životy policistů. Proto tehdy policisté použili k zastavení dodávky donucovací prostředky. Při střelbě byl zraněn řidič, který na místě zemřel.

Stejně jako v jiných případech, v nichž policisté použijí služební zbraň, si případ k prověření převzala GIBS. "Použití služební zbraně bylo oprávněné, protože v danou chvíli policista jednal v nutné obraně. Tato část kauzy proto byla odložena usnesením," řekl České televizi Ivo Mitáček z kanceláře ředitele GIBS. Dodal, že podle vyšetřovatele nespáchali policisté během zásahu trestný čin.

Dalšími okolnostmi případu se ještě bude zabývat krajské policejní ředitelství. Podle GIBS totiž mohli zasahující policisté porušit jiné služební povinnosti. Může jim tak hrozit jiný kázeňský přestupek.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je pondělí 22. října 2018

Očekáváme v 9:00 5°C

Celá předpověď