GIBS navrhla obžalovat dva policejní pyrotechniky kvůli výbuchu v Bílině

foto Policista 15. září 2020 v Bílině na Teplicku hlídkuje poblíž policejního areálu, ve kterém vybuchla uskladněná munice.

Bílina (Teplicko) - Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) navrhla obžalovat dva bývalé policejní pyrotechniky kvůli výbuchu policejního muničního skladu v Bílině na Teplicku. V případě prokázání viny z obecného ohrožení z nedbalosti jim hrozí až pětileté tresty a zákaz činnosti. ČTK to dnes bez dalších podrobností řekla mluvčí GIBS Ivana Nguyenová. Muniční sklad v Bílině vybuchl před dvěma lety. Nikomu se nic nestalo.

Fotogalerie

Pyrotechnici odpovídali za užívání a ukládání výbušnin ve skladu. Podle dřívějšího vyjádření inspekce policisté řádně nedbali na své povinnosti a z nedbalosti zapříčinili, že lidé v okolních objektech byli vystaveni zvýšenému nebezpečí smrti či zranění. Ve skladu bylo větší než povolené množství výbušného materiálu a na místech, která k tomu nebyla určená, zjistila inspekce.

Sklad vybuchl 15. září 2020 v místní části Chudeřice. Exploze rozmetala několik drobnějších trosek do okolí. Svědci exploze tehdy popsali, že zazněly nejméně tři silné výbuchy a několik dalších. Uzavřena kvůli tomu byla silnice I/13. Evakuováni museli být lidé v okruhu 500 metrů, včetně zaměstnanců stavebních firem, městských technických služeb a skláren. Vedení města tehdy uvedlo, že o existenci muničního skladu na svém území nevědělo.

Podle mluvčí GIBS měla policie sklad pronajatý od soukromé firmy pro účely uložení výbušného materiálu v době od 9. února 2012 do 15. září 2020.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

-1°C

Dnes je sobota 28. ledna 2023

Očekáváme v 21:00 -3°C

Celá předpověď