Ghettofest v podobě městské hry opět přilákal lidi z různých koutů Brna

foto Festival Ghettofest, který se konal 5. června 2021 v takzvaném brněnském Bronxu, měl letos kvůli opatřením souvisejícím s koronavirovou pandemií místo pouličního festivalu podobu městské hry.

Brno - Festival Ghettofest, který se koná v takzvaném brněnském Bronxu, má letos kvůli opatřením souvisejícím s koronavirovou pandemií místo pouličního festivalu podobu městské hry. Tématem je zvířecí říše a hru si oblíbily především rodiny s dětmi. Dnes se do hry zapojilo kolem 30 týmů složených z tří až pěti členů z různých částí Brna, řekl ČTK David Oplatek, organizátor ze spolku Tripitaka.

Hra má nabídnout radost z plnění kreativních úkolů na stanovištích venku mezi Bratislavskou a Francouzskou ulicí. "Účastníci také poznají místa, která nejsou běžně přístupná. Tahle lokalita se navíc hrozně rychle vyvíjí, takže některá místa už třeba za rok za dva budou vypadat úplně jinak," dodal Oplatek.

Součástí festivalu je od 19:00 hudební vystoupení v káznici, kde zazpívá písničkář Tom Oakland známý například z uskupení Ukulele Orchestra jako Brno. Poté si lidé poslechnou kapelu Hazafele kombinující romské a maďarské melodie.

Na dnešním Ghettofestu se podobně jako v minulých letech podílely organizace a spolky, které v lokalitě působí. Vlastní program připravilo Muzeum romské kultury. Nabízí komentované prohlídky výstav nebo výtvarnou dílnu. Festival se obecně zaměřuje na otevření vyloučené lokality, ghetta, ostatním Brňanům a zároveň se soustředí na otevření mysli místních obyvatel. Zdůrazňuje potřebu vzájemného respektování bez konfrontací a vymezování.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

31°C

Dnes je pátek 18. června 2021

Očekáváme v 3:00 20°C

Celá předpověď