Getafe vyhrálo v lize poprvé po čtyřech měsících

foto Míč pro španělskou fotbalovou ligu.

Madrid - Fotbalisté Getafe porazili v souboji o pohárové příčky 2:1 San Sebastian a po první výhře ve španělské lize po čtyřech měsících jsou pátí v tabulce. Oba góly vítězů vstřelil ve 32. ligovém kole Jaime Mata.

Getafe čekalo na výhru od 1. března, po koronavirové pauze jednou prohrálo a pak třikrát za sebou remizovalo. K nerozhodnému výsledku se schylovalo i dnes, ale v 83. minutě Mata z ostrého úhlu mezi nohy hostujícího brankáře vstřelil vítězný gól.

Jednatřicetiletý útočník ve 20. minutě otevřel skóre zápasu z penalty, za San Sebastian vyrovnal deset minut po přestávce Adnan Januzaj.

Getafe je nyní páté se ztrátou dvou bodů na Sevillu, která drží poslední místo zaručující účast v Lize mistrů. San Sebastian získal po restartu soutěže jediný bod a po čtvrté porážce za sebou je sedmý, což by mu ještě zajistilo předkolo Evropské ligy.