Getafe vstřelilo v Bilbau rekordně rychlý gól, ale utrpělo debakl

foto Ilustrační foto - Radost fotbalistů Bilbaa.

Madrid - Fotbalisté Getafe sice skórovali v Bilbau už v 18. sekundě a vstřelili svůj nejrychlejší gól ve španělské lize v historii, z Baskicka ale nakonec odjeli s debaklem 1:5. Athletic se po vysokém vítězství posunul z třináctého místa tabulky na deváté, na třinácté místo kleslo Getafe.

Hosté šli do vedení hned z první akce zápasu díky hlavičce Marca Cucurelly. Už ve 13. minutě však podobně zblízka, ale akrobaticky nohou, srovnal Raúl García. Athletic skóre otočil pět minut po přestávce díky hlavičce Yeraye Álvareze a pojišťovací trefu přidal po hodině hry také hlavou opět García. Další dvě branky domácí vstřelili v závěrečné čtvrthodině.

Španělská fotbalová liga - 20. kolo:

Bilbao - Getafe 5:1 (12. a 61. R. García, 50. Álvarez, 75. Berenguer, 82. De Marcos - 1. Cucurella).

1. Atlético Madrid 18 15 2 1 36:8 47
2. Real Madrid 19 12 4 3 34:16 40
3. FC Barcelona 19 11 4 4 39:17 37
4. FC Sevilla 19 11 3 5 26:16 36
5. Villarreal 20 8 10 2 28:19 34
6. San Sebastian 20 8 7 5 31:18 31
7. Granada 20 8 4 8 24:34 28
8. Betis Sevilla 20 8 3 9 26:34 27