Getafe si poradilo s Valencií a zůstává na třetím místě

foto Fotbal - ilustrační foto.

Madrid - Fotbalisté Getafe uhájili vítězstvím 3:0 nad Valencií třetí místo ve španělské lize. Dva góly vstřelil sedmatřicetiletý útočník Jorge Molina.

Kapitán týmu se v 58. minutě prosadil z dorážky a o devět minut později přidal druhý gól po chytré otočce ve vápně. Zkušený útočník skóroval v La Lize po více než dvou měsících. Valencie dohrávala od 78. minuty v deseti po vyloučení Alessandra Florenziho, který přišel na konci ledna na hostování z AS Řím. V závěru její obranu překonal ještě Jaime Mata.

"Netopýři" ztrácejí na svého dnešního soupeře pět bodů. V případě bodového zisku Atlética Madrid ve večerním utkání s Granadou přijde Valencie o páté místo.

Výsledky 23. kola španělské fotbalové ligy

Levante - Leganés 2:0 (20. Rochina, 28. Roger), Getafe - Valencie 3:0 (58. a 67. Molina, 88. Mata),

18:30 Valladolid - Villarreal,

21:00 Atlético Madrid - Granada.

1. Real Madrid 22 14 7 1 40:13 49
2. FC Barcelona 22 14 4 4 52:26 46
3. Getafe 23 12 6 5 35:20 42
4. FC Sevilla 22 11 6 5 28:21 39
5. Valencie 23 10 7 6 33:32 37
6. Atlético Madrid 22 9 9 4 22:15 36