Geologické poměry zkomplikovaly stavební práce v Lidické ulici v Bohumíně

foto

Bohumín 20. července 2023 (PROTEXT) - Z Lidické ulice v Novém Bohumíně zmizela v minulých dnech stavební technika a práce na opravě komunikace vedoucí od železničního nadjezdu až ke kruhovému objezdu u skřečoňského mostu ustaly. Kompletní rekonstrukci silnice a opěrných zdí v Lidické ulici, kterou tam od května provádí Správa silnic Moravskoslezského kraje, totiž přerušily geologické poměry. Stavební firma musí přistoupit k jinému technologickému řešení.

Edita Novotná, mluvčí stavební společnosti Strabag: “Po odstranění konstrukčních vrstev vozovky byly oproti stavu z dobu zpracování projektové dokumentace zjištěny změny v podloží, konkrétně mnohem nasycenější vrstvy měkkých jílovitých zemin. Aby byla oprava provedena kvalitně a adekvátně skutečnému stavu, je nutné vhodně upravit technologické řešení a to tak, aby odpovídalo faktickým geologickým poměrům podloží. Ve spolupráci s autorským dozorem jsme tedy nechali zpracovat novou realizační dokumentaci s upraveným technickým řešením, jež předpokládá jiný způsob založení opěrných zdí.”

Dokumentace byla zaslána investorovi k odsouhlasení, stavba bude pokračovat co nejdříve. Město současně pokročilo ve vyjednávání o opravě soukromých přejezdů železničních vleček.

Petr Vícha (SOCDEM), starosta Bohumína: “My jsme ve spolupráci s drážním úřadem a vlastníky železničních přejezdů vyvolali jednání, protože naším cílem je, aby nejen cesta byla opravena, ale i okolí těch železničních přejezdů, které patří těm firmám.”

Edita Novotná, mluvčí stavební společnosti Strabag: “Na základě požadavků města Bohumín jednáme s majiteli těchto vleček o případné opravě asfaltových povrchů. Situace je momentálně taková, že dva majitelé zájem o provedení oprav potvrdili a s dalšími dvěma ještě jednáme.”

Ulice Lidická v Bohumíně patří mezi strategicky důležité komunikace ve městě.

Petr Vícha (SOCDEM), starosta Bohumína: “My jsme několik let čekali na to, až Správa a údržba silnic MSK se pustí do této opravy, v předstihu jsme udělali veřejné osvětlení, nový chodník i nasvětlení budoucího přechodu. Je to taková spojka zejména pro nákladní dopravu, proto je velmi důležité, že se opravuje."

Správa silnic předpokládá, že oprava potrvá do konce října letošního roku. Během rekonstrukce musí řidiči počítat s úplnou uzavírkou Lidické ulice pro tranzit mimo autobusy, dopravní obsluhu a vozidla stavby.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 24. září 2023

Očekáváme v 17:00 16°C

Celá předpověď