Galerie v Plzni vystavuje diplomové práce studentů umělecké školy

foto Až do 18. srpna 2018 je v Galerii Ladislava Sutnara v Plzni k vidění výstava Špička ledovce - výběr nejlepších bakalářských a diplomových prací absolventů Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara. Na snímku z 3. srpna 2018 je dílo Niny Bednářové s názvem Řeč těla.

Plzeň - Až do 18. srpna je v Galerie Ladislava Sutnara v centru Plzně k vidění výstava Špička ledovce. Je to tradiční výběr nejlepších bakalářských a diplomových prací absolventů Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara, které dostaly cenu nebo čestné uznání děkana fakulty za originální myšlenku a vynikající zpracování. V galerii jsou zastoupeny téměř všechny ateliéry, řekla ČTK Lenka Thomayer Opatrná z fakulty.

Na výstavě se prezentují mladí umělci s navrženou kolekcí pánské módy, se šperky, fotografiemi, designem, komiksem či autorskými knihami. Například oděvní tvorba je na výstavě zastoupena luxusní pánskou kolekcí Pavla Dobrovolného, který navrhl pohodlné a praktické oděvy, jež zároveň odkazují na krejčovské řemeslo a doplňky z kvalitních materiálů. Design na výstavě představuje například práce Jakuba Ivanovského, který experimentoval s přebaly hudebních nosičů.

"Návštěvník může letos také obdivovat soubor plakátů s edukačním přesahem na téma Odsun německého obyvatelstva 1945 od Jiřího Císlera či digitální komiks s tématem Továrna na umění, který zpracovávala Lucie Dynterová. Komiks pojala formou hry s nevtíravým prvkem vstupu do světa umění," popsala Thomayer Opatrná.

Bakalářská práce Zdeňky Kudrnové monumentálně ztvárňuje japonskou pohádku o podivuhodném putování mladého japonského rybáře za štěstím. Dílo podtrhují obrovité detaily podmořské fauny a flóry. Na výstavě jsou také například šperky od studenta Marka Hrehy, jenž se ve své bakalářské práci zabýval architekturou budovy fakulty s odhalenými technickými prvky.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

11°C

Dnes je úterý 23. října 2018

Očekáváme v 17:00 12°C

Celá předpověď