Futuristický koncept Mini se zřejmě bude vyrábět

foto Koncept Mini Urbanaut

Z futuristického konceptu Mini Urbanaut, který se mnohým odborníkům jevil spíše jako ukázka využití recyklovaných materiálů v budoucích automobilech, se s již poměrně vysokou pravděpodobností nakonec “vyklube” sériově vyráběný model.

Vyplývá to z poslední tiskové zprávy britské značky, v níž se hovoří o budoucích elektromobilech s logem Mini. Zmiňuje se v ní nová generace modelu Countryman, který je připravován na rok 2024 jak v elektrické tak klasické verzi se spalovacími motory, dále pak nástupce současného hatchbacku Cooper SE a nový crossover. Tyto posledně jmenované modely by měly být hotové v roce 2024. Oba se také budou vyrábět v Číně ve společném podniku koncernu BMW a společnosti Great Wall Motor.

Jenže, tisková zpráva dále uvádí toto: „Mini pracuje na vývoji nového konceptu pro segment prémiových kompaktních vozů. Splní tak přání mnoha zákazníků žádajících prostor a pohodlí a zvýšenou variabilitu. Mini Vision Urbanaut představil řadu kreativních řešení v této oblasti.“

Koncept Urbanuat má délku téměř 4,5 metru a stal by se tak největším vozem Mini v historii. O tom, že jeho sériová verze není rozhodně utopií, svědčí také snahy konkurence a zmrtvýchvstání automobilů z kategorie velkoprostorových vozů. Například Volkswagen již příští rok nabídne ID.Buzz.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je čtvrtek 30. března 2023

Očekáváme v 9:00 12°C

Celá předpověď