Funkce generálního ředitele České exportní banky se ujal Daniel Krumpolc

foto Ruce. Podání ruky. Podání rukou. Potřesení rukou. Obchodní kontrakt. Manažer. Ilustrační foto.

Praha - Novým generálním ředitelem a předsedou představenstva České exportní banky (ČEB) se stal Daniel Krumpolc. Zvítězil ve výběrovém řízení, do kterého se podle ministerstva financí přihlásilo sedm zájemců. Na konci února byl jmenován členem představenstva ČEB, to si ho v úterý zvolilo za svého předsedu, vyplývá z informací na webu banky. Na pozici vystřídal Jaroslava Výborného, který v prosinci rezignoval. Své působení v bance ukončil k 28. únoru.

Krumpolc má dlouholetou praxi v bankovnictví, zhruba 18 let působil v Citigroup. Naposledy jako ředitel komerčního bankovnictví Citibank pro Českou republiku a Slovensko. V roce 2018 se stal členem představenstva Sberbank odpovědným za oblast firemního bankovnictví. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze.

Místopředsedou představenstva ČEB a náměstkem generálního ředitele pro oblast řízení rizik je podle informací na webu banky Emil Holan. Funkci člena představenstva a náměstka generálního ředitele pro oblast financí a provozu zastává Jiří Schneller.

ČEB předloni poprvé za dobu svého fungování neposkytla žádný vývozní odběratelský úvěr. Rekordně nízký byl i objem nových kontraktů, který činil 989 milionů korun. Banka v roce 2019 podepsala smlouvy o financování za zhruba 3,8 miliardy, o rok dříve to bylo 5,6 miliardy korun. Propad byl podle výroční zprávy způsoben pandemií koronaviru a jejími dopady na českou ekonomiku i mezinárodní obchod.

ČEB poskytuje českým vývozcům peníze a poradenství pro export do rizikovějších teritorií a na nové trhy. Vznikla v roce 1995. Vláda na konci roku 2019 schválila, že se stoprocentním akcionářem ČEB stane Exportní garanční a pojišťovací společnost. Cílem propojení institucí má být zjednodušení a zefektivnění pojišťování a financování exportu.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je pátek 9. prosince 2022

Očekáváme v 9:00 -2°C

Celá předpověď