Froomea čeká po těžké nehodě zhruba šestiměsíční pauza

foto Britský cyklista Chris Froome.

St. Etienne (Francie) - Britského cyklistu Chrise Froomea čeká po hrozivé středeční nehodě minimálně šestiměsíční pauza. Uvedl to chirurg nemocnice v St. Etienne, kde se čtyřnásobný vítěz Tour de France podrobil mnohahodinové operaci zlomené stehenní kosti, kyčle a lokte. K tomu utrpěl zlomeninu žeber.

Fotogalerie

Froome se vážně zranil při projíždění trasy časovky závodu Critérium du Dauphiné. V rychlosti přes 50 km/h vrazil do zdi domu a kromě mnoha zlomenin ztratil vědomí.

Po převozu do St. Etienne se čtyřiatřicetiletý cyklista podrobil zhruba osmihodinové operaci, kterou lékaři označili za úspěšnou. Šéfchirurg tamní nemocnice Remi Philippot odhadl délku pauzy na šest měsíců, ale upozornil, že údaj je hodně orientační.

"U takového zranění si nemůžete být jisti. Možná bude potřebovat ještě něco jiného, možná nebude rehabilitace probíhat tak, jak bychom chtěli," řekl Philippot BBC. "Chris se hned ptal, kdy zas bude jezdit. Profesionální sportovci jsou psychicky silní a chtějí vyhrávat, ale musím ho trochu brzdit, protože kost potřebuje minimálně dva měsíce na uzdravení. Musíme být trpěliví," dodal.

Froome havaroval ve vysoké rychlosti v momentu, kdy dal ruce z řidítek, aby se vysmrkal, a poryv větru mu strhnul přední kolo. Britská televize ITV4 pár minut před incidentem zachytila okamžik, kdy týmový kolega říká "Raději neriskuj, Chrisi,", když si Froome bez držení řidítek obléká bundu. Krátce poté hvězdný cyklista vážně havaroval.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je pondělí 16. září 2019

Očekáváme v 19:00 17°C

Celá předpověď