Friedl dokončí album, které plánoval se zemřelou Jitkou Šuranskou

foto Ilustrační foto - Hudebník Marian Friedl se zúčastnil 14. února 2020 v brněnském Sono Centru oslavy 30 let činnosti hudebního vydavatelství Indies Scope.

Brno - Hudebník Marian Friedl dokončí album, které plánovali s houslistkou a zpěvačkou Jitkou Šuranskou, ještě než loni v říjnu podlehla těžké nemoci. Deska se bude jmenovat 11 podob lásky, zatím si mohou lidé poslechnout skladbu Ta naše láska, oznámilo vydavatelství Indies Scope.

"Čím vážnější byl její stav, tím usilovněji jsem pracoval na přípravě nového alba, které jsme chtěli společně natočit v létě 2020. Moc jsem si přál, aby jí i tato vize pomohla překonat těžký úkol, před nímž stála. Bylo nám ale souzeno jinak," uvedl Friedl.

Po smrti kolegyně chtěl Friedl práci na albu vzdát, nakonec se ale rozhodl pokračovat a desku natočit, i jako poctu a připomínku Šuranské. "Bude obsahovat písně lidové i autorské, jejich spojnicí bude láska," uvedl Friedl. Projekt mohou finančně podpořit i fanoušci, informace jsou na webu 11 podob lásky.

Friedl je zkušený hudebník, etnomuzikolog i pedagog - zpívá, hraje na kontrabas, lidové flétny, dudy, klarinet, malý cimbál a další nástroje. Účinkuje na více než dvou desítkách CD. Se Šuranskou a Martinem Krajíčkem pracoval na desce Divé husy, nominované na hudební cenu Anděl 2016. Podílel se také na desce Mateřština Jiřího Slavíka, oceněné Andělem 2016 v kategorii world music.

Svou osobní vizi "moravské world music" vtělil Friedl do autorského projektu Beránci a vlci, jehož stejnojmenné album získalo ocenění Anděl 2017 v kategorii folk. V roce 2019 mu vyšla sólová deska Beskydská Odysea.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je čtvrtek 1. října 2020

Očekáváme v 13:00 16°C

Celá předpověď