Herec Depardieu, který má blízko k Putinovi, vyzval k zastavení bojů

foto Francouzský herec Gérard Depardieu během své návštěvy čečenské metropole Groznyj.

Paříž - Francouzský herec Gérard Depardieu, který má blízko k ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi, dnes vyzval k zastavení bojů na Ukrajině a k zahájení dialogu. Herec to sdělil agentuře AFP.

"Rusko a Ukrajina byly vždy bratrskými zeměmi. Jsem proti této bratrovražedné válce. Říkám: 'Zastavte válčení a vyjednávejte'," prohlásil herec.

Výzva přichází v době, kdy ruská armáda pokračuje šestým dnem v bojích ve snaze převzít kontrolu nad metropolí Kyjevem a Charkovem, druhým největším ukrajinským městem nedaleko ruských hranic. Ukrajinští představitelé uvedli, že ruské útoky na obě města pokračovaly i v noci na dnešek.

Filmová ikona, která má francouzské i ruské občanství, se pro AFP vyjádřila telefonicky. Depardieu získal ruský pas v lednu 2013, protože nesouhlasil s rozhodnutím bývalého francouzského prezidenta Françoise Hollandea uvalit 75procentní daň na osoby s nejvyššími příjmy.

"Myslím, že je normální platit, ale ne blbcům, kteří si myslí, že dělají dobro," řekl v roce 2014 týdeníku Le Point. Depardieu od té doby opakovaně vychvaloval svou novou vlast, ruskou "demokracii" i Putina, kterého přirovnal k papeži Janu Pavlu II.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je neděle 25. září 2022

Očekáváme v 15:00 17°C

Celá předpověď