Fotograf Kratochvíl opustil agenturu VII po obvinění z obtěžování

foto Ilustrační foto - Fotograf Antonín Kratochvíl se 12. října zúčastnil představení multižánrového prostoru Czech Photo Centre v pražských Nových Butovicích. Nová galerie je zároveň sídlem společnosti pořádající soutěž Czech Press Photo.

New York/Praha - Fotograf Antonín Kratochvíl, který čelí obvinění z nevhodného chování vůči ženám, se koncem srpna vzdal členství v renomované fotografické agentuře VII, již před 17 lety spoluzaložil. Agentura mu v červenci pozastavila členství a zahájila interní vyšetřování. O Kratochvílově rezignaci informovala v pondělí.

Jak dnes na facebooku informoval Nový deník, Kratochvíl svůj krok zdůvodnil tím, že mu nebyly dotazy z agentury příjemné. Fotograf, který pracoval pro zvučné magazíny jako Vogue, Rolling Stone či Newsweek, veškerá obvinění odmítá.

"Je to totální nesmysl. Hrozně mě to otravuje, jenže se nedovoláte. Někdo si něco vymyslí a nemůžete dělat nic. Je to moje slovo proti jejich," reagoval Kratochvíl podle Nového deníku.

O tom, že se fotograf v minulosti údajně dopouštěl sexuálního obtěžování, obsáhle informoval koncem července americký magazín pro novináře Columbia Journalism Review (CJR). Odvolal se přitom na výpovědi dotčených žen či na svědectví několika lidí, kterým se prý oběti Kratochvílova chování svěřily.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je středa 21. srpna 2019

Očekáváme v 17:00 22°C

Celá předpověď