Fotky vozu Škoda Enyaq iV před premiérou unikly na web

foto Automobilka Škoda Auto, znak - ilustrační foto.

Madrid/Praha - Na internet krátce před oficiální premiérou unikly fotografie nového sportovně-užitkového vozu (SUV) Enyaq iV, který má čistě bateriový elektrický pohon a který se automobilka Škoda Auto chystá představit dnes večer. Fotky zveřejnil španělský server Motor16, který je následně ze svých stránkách smazal. Snímky už ale začaly kolovat po webu.

Fotografie převzal například nizozemský server Autoblog. "Bohužel pro Čechy se jim tu novinku nepodařilo utajit. Automobil (opět) předčasně unikl," píše Autoblog.

Podle Škody jde o její letošní nejdůležitější model, má jít o vlajkovou loď značky. Enyaq iV využívá jako první sériový model automobilky Škoda modulární platformu pro elektromobily koncernu Volkswagen.

Škoda Auto loni dodala celosvětově 1,24 milionu aut. Provozuje tři výrobní závody v České republice, vyrábí v Číně, Rusku, na Slovensku a v Indii, většinou prostřednictvím koncernových partnerství, dále na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s lokálními partnery. Působí na více než 100 trzích a má téměř 39.000 zaměstnanců, z toho téměř 34.000 v České republice.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

-5°C

Dnes je sobota 16. ledna 2021

Očekáváme v 11:00 -6°C

Celá předpověď