Fotbalový talent Karabec se upsal Spartě do roku 2023

foto Ilustrační foto - 29. kolo první fotbalové ligy: AC Sparta Praha - SFC Opava, 10. června 2020 v Praze. Zleva Jan Žídek z Opavy a Adam Karabec ze Sparty.

Praha - Mladý fotbalový záložník Adam Karabec podepsal novou smlouvu se Spartou Praha. Šestnáctiletý talent by měl podle kontraktu na Letné zůstat minimálně do roku 2023.

Karabec zahájil tuto sezonu v týmu do 19 let, během podzimu se přesunul do béčka a od jara je součástí ligového A mužstva. Za ně letos odehrál sedm zápasů a na konci května vstřelil v Karviné po minutě na hřišti branku, díky níž se stal třetím nejmladším střelcem v historii české ligy. V dalších zápasech si připsal i gólové asistence.

"Adam je velký sparťanský talent. Čeká ho ještě dlouhá cesta k tomu, aby se z něj stal důležitý hráč A-týmu, ale my mu k tomu dáme čas a prostor. Máme radost z toho, že můžeme dávat šanci fotbalistům z naší mládeže, zabudovávat talentované hráče do A-mužstva je totiž důležitou součástí naší koncepce," říká sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický.

Karabec tak následoval svého jmenovce Adama Hložka, jenž se také v šestnácti letech prosadil do sparťanského áčka a je jeho oporou. "Adam je pro mě velký vzor, že se to v tak mladém věku dá zvládnout. Není to pravidlo, ale Adam je důkazem toho, že to jde," uvedl Karabec. "Určitě musím ještě zapracovat na fyzické síle, abych se vyrovnával se souboji v dospělém fotbale. Zároveň musím nabrat herní zkušenosti, které se snad dostaví s tím, jak budu dostávat šanci na trávníku," dodal mládežnický reprezentant.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pondělí 10. srpna 2020

Očekáváme v 9:00 24°C

Celá předpověď