Fotbaloví reprezentanti v listopadu nastoupí proti Faeřanům a poté asi v Turecku

foto Ilustrační foto - Český národní fotbalový tým (na snímku z 14. října 2019).

Praha - Čeští fotbaloví reprezentanti se 16. listopadu v přípravném zápase utkají v Olomouci s Faerskými ostrovy. O tři dny později by se měli svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého představit v Turecku, o duelu se ale ještě stále jedná. Po dnešním zasedání o tom informoval výkonný výbor Fotbalové asociace ČR (FAČR).

Přestože český tým nepostoupil na mistrovství světa v Kataru, které začne 20. listopadu, musí před začátkem šampionátu v reprezentačním termínu absolvovat přípravné zápasy. Šilhavého svěřenci nejprve nastoupí proti Faerským ostrovům. S papírovým outsiderem se dosud česká či československá reprezentace utkala šestkrát a ve všech zápasech zvítězila, navíc bez inkasované branky. Naposledy národní celek hrál s Faeřany v roce 1999.

"I přípravná utkání jsou centralizovaná v rámci UEFA, což znamená, že okruh soupeřů není úplně nejširší. Přáním trenéra Šilhavého bylo hrát s ne úplně silným soupeřem," řekl na tiskové konferenci předseda FAČR Petr Fousek.

"My bychom se 19. listopadu měli střetnout s Tureckem v Turecku a asi proto jen tam určitá vyváženost. Že začínáme s poněkud slabším soupeřem a druhé utkání hrajeme s kvalitním soupeřem. To jednání ještě probíhá," uvedl Fousek.

V Olomouci se reprezentanti představí po roce, vloni v listopadu na Hané v přípravném utkání deklasovali Kuvajt 7:0. "Myslím, že místo je nasnadě. V případě, že máme možnost, se nějakým způsobem snažíme směřovat některá utkání na Moravu. Olomoucký divák a moravský fanoušek si to zaslouží," poznamenal Fousek.

Následný zápas 19. listopadu bude pro reprezentaci posledním v letošním roce. Turci vyhráli čtyři z posledních šesti vzájemných duelů a český celek dvakrát za sebou porazili 2:0. Naposledy se oba týmy utkaly na mistrovství Evropy v roce 2016.

Šilhavého svěřenci se poprvé od začátku nové klubové sezony sejdou na konci září, kdy odehrají zbylé dva zápasy ve skupině A Ligy národů. Nejprve 24. září v pražském Edenu přivítají Portugalsko a o tři dny později se představí ve Švýcarsku.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je úterý 6. června 2023

Očekáváme v 17:00 20°C

Celá předpověď