Fotbalové Teplice chtějí na jaře minimálně udržet šesté místo

foto Hlavní trenér Daniel Šmejkal vystoupil 15. února 2018 v Teplicích na tiskové konferenci FK Teplice před startem jarní části první fotbalové ligy.

Teplice - Fotbalisté Teplic vstoupí do jarní části ligové sezony z šestého místa v tabulce a tuto příčku chtějí minimálně udržet. Severočeši se musejí vyrovnat s odchodem klíčového ofenzivního záložníka Martina Filla, který v zimní přestávce přestoupil do Baníku Ostrava.

"S umístěním po první polovině sezony můžeme být spokojeni, 23 bodů je dobrý výsledek. Základ pro jaro je velice dobrý, dává nám to možnost pohlížet na místa před námi, ale uvědomujeme si, že odchodem Martina Filla se tým oslabil a situace bude o něco složitější," řekl na tiskové konferenci předsedy představenstva klubu Pavel Šedlbauer.

"Chceme se tlačit během jara na pohárové příčky, ale je mi jasné, že to bude složité, protože začátek jara bude obtížný. Čeká nás těžký zápas v Jablonci a poté přijede Ostrava, která hraje o záchranu a výrazně posílila," dodal.

Teplice sice figurují na šestém místě, ale před desátou Duklou mají k dobru jen čtyři body. Naopak na pátou Spartu ztrácejí pět bodů. "Čeká nás čtrnáct zápasů a my máme samozřejmě cíl všechny vyhrát, ale uvidíme, jak dlouho nám to vydrží. Momentálně jsme na šesté příčce a minimálně bychom ji chtěli udržet," uvedl trenér Daniel Šmejkal.

Bývalý reprezentant Fillo měl v Teplicích ještě půl roku kontrakt, ale Baník ho ze smlouvy vykoupil. "Martin dostal v Ostravě lepší finanční podmínky a nedokázali jsme ho udržet," podotkl Šedlbauer.

Odpovídající náhrada za Filla nedorazila. "Je to střelec našich pěti branek na podzim a důležitý hráč. Vyloženě na jeho pozici jsme nikoho nesehnali, ale máme tu vlastní hráče, takže věříme, že tu mezeru dokážeme zacelit," uvedl Šmejkal.

Odešli také Aleksandr Šušnjar či Otto Urma a hostování skončilo Janu Suchanovi. Naopak přišli Jan Shejbal, Pavel Čmovš a Uruguayec Yhojan Díaz.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je pondělí 12. listopadu 2018

Očekáváme v 23:00 6°C

Celá předpověď