Fotbalová Slavia podle Tvrdíka bude mít dál majoritního čínského vlastníka

foto Ilustrační foto - Utkání 5. kola nadstavby první fotbalové ligy, skupina o titul: Slavia Praha - Sparta Praha, 8. července 2020 v Praze. Předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík drží ligovou trofej při pozápasových oslavách mistrovského titulu. Vlevo uprostřed je Jan Bořil.

Praha - Majoritním vlastníkem fotbalové Slavie by měla zůstat čínská společnost CITIC Group. Předseda představenstva pražského klubu Jaroslav Tvrdík uvedl, že vedení odmítlo nabídku od nejmenovaného zájemce. Podle serveru Seznam Zprávy chtěla do Slavie vstoupit americká investiční skupina Blackstone, respektive její sesterská firma Globalon.

"Akcionář SK Slavia dostal nabídku na navázáni strategického partnerství od renomovaného a respektovaného partnera. Nabídku považujeme za ocenění skvělé práce klubu v posledních letech. Respektujeme, že se majoritní akcionář rozhodl klub si plně ponechat ve svém vlastnictví," napsal Tvrdík na twitteru.

Seznam Zprávy uvedl, že skupina Blackstone kontaktovala Slavii zhruba před dvěma měsíci a poté jednání přesměrovala na skupinu Globalon. Tu měl při setkáních s Tvrdíkem zastupovat Ivan Bravo, bývalý strategický ředitel Realu Madrid a současný šéf katarské Aspire Academy.

Globalon, který vlastní například nizozemský ADO Den Haag nebo portugalský Estoril, údajně usiloval o padesátiprocentní vstup do vršovického klubu a akceptoval i setrvání současného managementu. CITIC ale nakonec transakci odmítl.

Slavia má čínské majitele od podzimu 2015, CITIC je od letošního června prakticky stoprocentním vlastníkem českého mistra.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je neděle 29. května 2022

Očekáváme v 9:00 14°C

Celá předpověď