Fotbalová Slavia musí za výtržnosti fanoušků v Plzni zaplatit 250 tisíc korun

foto 9. kolo první fotbalové ligy: Viktoria Plzeň - Slavia Praha, 18. září 2022 Plzeň. Hra musela být kvůli dýmu z pyrotechniky fanoušků na několik minut přerušena.

Praha - Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace udělila pražské Slavii vysokou pokutu čtvrt milionu korun za výtržnosti fanoušků při utkání 9. kola nejvyšší soutěže v Plzni. Příznivci červenobílých výrazně poničili zařízení stadionu, vhazovali mezi domácí diváky předměty včetně pyrotechniky a také napadli hasiče. Disciplinárka o trestu informovala v komuniké.

Plzeňský klub musí po stejném utkání, který Viktoria vyhrála vysoko 3:0, zaplatit 110 tisíc korun. Sparta za výtržnosti fanoušků v domácím zápase s Baníkem Ostrava dostala od komise pokutu 135 tisíc korun.

Plzeňští po zápase vyčíslili škodu, kterou způsobili slávističtí příznivci, na více než 200 tisíc korun. Západočeský klub doložil poničení stadionu fotografiemi. Fanoušci Pražanů si stěžovali, že jim pořadatelé před duelem před vstupem do sektoru v deštivém počasí prohledávali i obuv. Viktoria vysvětlila přísnější prohlídky tím, že utkání bylo vyhodnoceno jako vysoce rizikové.

Ani podrobné kontroly však nezamezily výtržnostem. Slávističtí příznivci mimo jiné vytrhávali sedačky, způsobili pyrotechnikou přerušení duelu, založili požár v sektoru a mezi domácí diváky dokonce podle klubu vhazovali i kelímky s močí. Fanoušci Viktorie se zase dopustili nevhodných pokřiků a použili pyrotechniku, čímž téměř na tři minuty přerušili zápas.

"Disciplinární komise přihlédla ke dvěma dlouhým přerušení utkání, ke kterým došlo z důvodů použití pyrotechniky fanoušky obou klubů. Dohromady bylo použito na stadionu více než 60 kusů pyrotechniky," uvedl předseda komise Richard Baček.

"Ze strany fanoušků Slavie navíc došlo k nebezpečnému vhození pyrotechniky mezi diváky, poškození zařízení stadionu a k napadení hasičů zasahujících proti požáru, který byl fanoušky hostů založen," doplnil Baček.

Pokuta čtvrt milionu korun je jasně nejvyšším trestem od disciplinárky v této ligové sezoně. V minulém ročníku po vzájemném utkání s Plzní v Edenu musela Slavia za několik incidentů zaplatit dokonce 300 tisíc korun.

Za několik diváckých prohřešků v domácím zápase 9. ligového kola s Ostravou (1:1) dostala Sparta pokutu 135 tisíc korun. Baník po stejném utkání musí zaplatit 25 tisíc korun.

"Disciplinární komise zohlednila pronesení a použití masivního množství pyrotechniky v počtu téměř 100 kusů a především její vhazování na hrací plochu. Přestože k tomu došlo po skončení utkání, jedná se o závažný disciplinární přečin. Dále došlo k napadení obsluhy stánku s občerstvením s tím, že dotyčný fanoušek byl domácím klubem ztotožněn," podotkl Baček.

Sparťanský útočník Tomáš Čvančara dostal za vyloučení proti Hradci Králové po úderu do obličeje soupeře trest na dva soutěžní zápasy a stihne tak pražské derby na Slavii, které je na programu ve 13. kole. Dvě utkání si za červenou kartu ve stejném duelu nezahraje také královéhradecký Vojtěch Smrž.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je úterý 3. října 2023

Očekáváme v 19:00 20°C

Celá předpověď