Fotbalová Slavia bere jen titul, Doležal klub neposílí

foto Trenér Jindřich Trpišovský (vlevo) a útočník Milan Škoda vystoupili 7. února 2019 v Praze na tiskové konferenci fotbalové Slavie Praha před startem jarní části sezony.

Praha - Fotbalisté Slavie vstoupí do jarní části sezony z prvního místa v ligové tabulce s náskokem čtyř bodů na druhou Plzeň, proto neberou nic jiného než titul. Trenér Jindřich Trpišovský by zároveň s Pražany rád zabojoval také o obhajobu triumfu v domácím poháru a zisk vůbec prvního double pro červenobílé v samostatné historii. Do Slavie nakonec nezamíří Martin Doležal, podle šéfa jabloneckých fotbalistů Miroslava Pelty útočník zůstane na severu Čech.

"Když budu mluvit o Česku, jsme ve hře ve dvou soutěžích. S ambicemi a kádrem, které klub má, je v našich silách a naší povinností zabojovat o double," řekl na tiskové konferenci před jarní sezonou Trpišovský.

"Pro mě osobně by bylo na konci sezony nejdůležitější, kdybychom se jako celý klub dokázali posunout zase o pár procent směrem dopředu na té naší cestě. Aby nám přibyli fanoušci, abychom udrželi úroveň z podzimu a měli třeba ještě více střel na bránu, více rohových kopů a podobně. Na tom jsme všichni společně dělali," doplnil Trpišovský.

Vzhledem k tomu, že po 30 kolech bude letos poprvé v lize následovat ještě nadstavba, nepovažuje slávistický kouč čtyřbodový náskok na Plzeň za nic zásadního. "Oba dva týmy jsou hodně kvalitní. Na druhé straně stojí tým, který má velkou kvalitu, skvělé zkušené hráče, kteří něčím prošli, skvělé vedení, trenéra a profesionály stejně jako my. Na téhle úrovni čtyři body v 16 zápasech, to vůbec nic neznamená," uvedl Trpišovský.

Pražané se hned v druhém jarním kole představí v Plzni. "Myslím si, že klíčový zápas to nebude, protože jich je hodně. Ale když ho zvládneme, dodá nám hodně sebevědomí do další části," řekl kapitán Milan Škoda.

Na vedlejší kolej rozhodně Pražané nehodlají stavět ani jarní vyřazovací část Evropské ligy, do níž vstoupí Slavia proti Genku. "Určitě se nedostaneme do situace, že bychom si řekli, že nějaký zápas je méně důležitý. To ve Slavii ani nejde," řekl Trpišovský.

Zimní přípravu označil za téměř dokonalou. Červenobílí byli na dvou soustředěních v zahraničí a z pěti utkání čtyřikrát vyhráli. "Měli jsme naprosto ideální podmínky vzhledem k tomu, jak to v Česku s počasím vypadá. Nemáme si na co stěžovat, co si vymýšlet. Příprava byla za mě v podstatě dokonalá, ať už logisticky, tréninkově, skvělými zápasy, zdravotním stavem hráčů. Bylo tam jen pár drobností lehčího rázu. Doufám, že si to přeneseme do jarní části," uvedl Trpišovský.

Slavia v zimě přivedla tři hlavní posily - záložníky Petra Ševčíka s Lukášem Masopustem a defenzivního univerzála Alexe Krále. Zároveň natrvalo na přestup získala Ibrahima Traorého a gólmana Martina Vantrubu, který zamíří na hostování, nahradí na pozici brankářské trojky Martin Kuciak.

Pražané získali i bahrajnského útočníka Júsufa Hilála, ale ten jaro ještě stráví na hostování v Bohemians 1905 stejně jako stoper Lukáš Pokorný. Na hostování budou i Petar Musa, Jan Kuchta, Matěj Valenta a Ruslan Mingazov a možný je ještě odchod dalších hráčů z nabitého kádru.

"Až na jeden post jsme o základní sestavě rozhodnuti. Je to v záložní řadě, kde nejsme rozhodnuti proto, že by si více hráčů zasloužilo hrát v základu. Z těch nových hráčů má momentálně nejblíže do základní sestavy Petr Ševčík," uvedl Trpišovský.

Doležal podle Pelty do Slavie neodejde a zůstane v Jablonci

Podle šéfa jabloneckých fotbalistů Miroslava Pelty útočník Martin Doležal do Slavie Praha na jarní část sezony nakonec nezamíří a zůstane na severu Čech. Podještědský klub o tom informoval na svých webových stránkách.

Trenér Slavie Trpišovský na dopolední tiskové konferenci potvrdil, že Pražané mají osmadvacetiletého reprezentačního útočníka zájem. Dodal, že i pokud by jednání dopadlo úspěšně, Doležal by určitě nestihl sobotní úvodní jarní kolo, v němž červenobílí hostí Teplice.

K dohodě ale kluby nakonec nedospěly a z Doležalova angažmá ve Slavii minimálně nyní sešlo. "Předevčírem večer jsem byl v kontaktu s panem (šéfem Slavie) Jaroslavem Tvrdíkem a bavili jsme se o využití Martina Doležala ve Slavii pro jarní část sezony. Naše stanovisko, které jsme oznámili také Slavii, je v tuto chvíli takové, že Martin Doležal zůstává i v jarní části soutěže v dresu Jablonce," uvedl Pelta.

Slavia chtěla Doležala jako alternativu k jedinému klasickému hrotovému útočníkovi Milanu Škodovi. "Vyplynulo to ze situace. Jablonec nás oslovil o hostování některých hráčů a my jsme přemýšleli, co bychom z toho měli. Kádr vypadá výborně, ale pokud jsou tam nějaké drobné potíže, tak je to u těch ofenzivních hráčů. Na tu porci zápasů, které máme, máme vlastně jen jediného klasického hrotového hráče, což je Milan," řekl Trpišovský s dodatkem, že případné angažování Doležala by bral spíše jako určitý bonus.

Škoda podle něj půjde do sezony jako útočník číslo jedna. "Odtrénoval celou přípravu a troufnu si říct, že momentálně vypadá vůbec nejlépe v sezoně od léta," řekl Trpišovský.

Některá média informovala, že Jablonec má zájem, aby opačným směrem zamířili na hostování obránce Jakub Jugas či útočník Muris Mešanovič, kteří se nedostali na soupisku Slavie pro vstup do jarní vyřazovací fáze Evropské ligy a mohli by Eden opustit. Severočeši však tvrdí, že o těchto hráčích vůbec nejednali.

"Jablonec oslovil Slavii o možnosti působení Jaroslava Zeleného na levý kraj obrany. Kontaktoval nás totiž ukrajinský Šachtar Doněck, který má eminentní zájem o předčasné ukončení hostování Eduarda Sobola. Se Slavií Praha jsem jednal jen o panu Zeleném," uvedl Pelta.

Během zimy se mluvilo i o odchodu útočníka Slavie Jana Matouška zpět na hostování do Příbrami. "Honzu bohužel zabrzdily zdravotní problémy. I když to byla dvě lehčí zranění, bohužel mu to neumožnilo absolvovat ani minutu přípravných zápasů. Včera už ale trénoval. Trošku to zabrzdilo rozhodování o něm, ale přestupní termín končí až 22. února. Takže je to hodně otevřené. Je na soupisce Evropské ligy, bude záležet, jak se bude jevit, a pak se to rozhodne," řekl Trpišovský.

"Zájem o hráče je z vícero klubů. Ale my nejsme v situaci, že bychom za každou cenu museli někoho uvolňovat. Určitě to není tak, že bychom hráče nabízeli. V létě jsme si libovali, jak máme tři útočníky, výborně vypadají, a za měsíc jsme byli bez všech tří," podotkl Trpišovský.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je sobota 24. srpna 2019

Očekáváme v 15:00 26°C

Celá předpověď